The Last of Us trafi na PlayStation 4

Choć było to wiadome od dawna, to dopiero teraz twórcy zdecydowali się na oficjalne potwierdzenie informacji, że The Last of Us Remastered trafi na nową konsole Sony, PlayStation 4. Data premiery przewidziana jest na lato tego roku.

Sony podzieliło się tą informacją na amerykańskiej wersji PlayStation Blog. Gra otrzyma nową okładkę, poprawioną grafikę, nową rozdzielczość 1080p oraz, jak zapewniają twórcy, gra ma działać w 60 klatkach na sekundę. Sony obiecuję również dodatkowe rzeczy, dla tych, którzy złożą przedpremierowe zamówienie. Mają być to m.in ułatwienie w grze, takie jak szybsza regeneracja zdrowia, czy szybsze przeładowanie broni palnej. W skład The Last of Us Remastered wchodzą także wszelkie dodatki wydane dla wersji na PlayStation 3.

The Last of Us to interaktywny survival horror, który łączy w sobie grę akcji i element przygodowe. Odpowiedzialne za tę grę było studio Naughty Dog, które wcześniej pokazało swój kunszt tworząc między innymi serię Uncharted. Podczas rozgrywki, aby przeżyć przyjdzie nam się zmierzyć z kilkoma typami przeciwników. Zaczynając na ludziach, a na zainfekowanych tajemniczym grzybem kończąc. Pomoże nam w tym szeroki asortyment broni palnej oraz białej(nóż, maczeta). Poza kampanią główną dla jednego gracza twórcy dali graczom do dyspozycji tryb multiplayer, który zawiera dwa tryby: “Ocaleni” i “Walka o zapasy”. Różnią się one tym, że w tym pierwszym trybie gramy do pierwszej śmierci, a w drugim po polegnięciu mamy możliwość powrotu do zabawy. The Last of Us zadebiutowało 14 czerwca 2013 roku na PlayStation 3 i z miejsca podbiła serca wielu graczy. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody oraz 6 mln sprzedanych egzemplarzy.

More from Mikołaj Ciesielski

Jak prezentuje się Wiedźmin 3 na ustawieniach ultra?

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra RPG, za którą odpowiedzialne jest polskie...
Read More