The Last of Us – rozpoczęto prace nad filmem pełnometrażowym

The Last of Us to gra z gatunku survival horror wydana na PlayStation 3. Za jej produkcję odpowiada Naughty Dog, które teraz zapowiada filmową adaptację przygód Ellie i Joela. 

tlou3

Spora niespodzianka dla wszystkich fanów marki The Last of Us. Nie tak dawno mogliśmy obejrzeć film dokumentalny na temat produkcji gry. Przypomnę tylko, że rozmawiamy tutaj o przygodzie Ellie i Joela w świecie przepełnionym chaosem i zombies, w którym to główna bohaterka gry jest lekiem na całe zło. Okazuje się, że fabuła gry tak chwyciła za serce artystów z Hollywoodu, że planują oni wyprodukować film na jej podstawie. Takie informacje puścił serwis Deadline, zajmujący się tematyką hollywodzkiej kinematografii.

Według doniesień branżowego serwisu możemy spodziewać się ekranizacji The Last of Us. Za projekt odpowiadać będzie sam Neil Druckman, który spełniał rolę dyrektora kreatywnego przy pracach nad grą na PlayStation 3. Studio Naughty Dog ma współpracować ze znanym reżyserem Samem Raimim, który ochoczo podchodzi do pomysłu adaptacji gry. Według słów wspomnianego serwisu, kooperacja studia deweloperskiego ze studiem filmowym jest perfekcyjnym połączeniem, na rzecz świetnej ekranizacji. 

“Od czasu gdy wydaliśmy naszą grę w czerwcu, prowadziliśmy rozmowy z wieloma firmami na temat zrobienia filmu, ale nie znaleźliśmy innych partnerów, którzy tak dobrze rozumieliby naszą wizję oraz dążenie do najwyższych standardów”

Takie słowa wypowiedział Evan Wells, wiceprezes firmy Naughty Dog. Miejmy nadzieję, że ta adaptacja się uda filmowcom. Powszechnie wiadomo, że filmy na podstawie gier rzadko kiedy są poprawne. Udowadnia to seria Resident Evil, która ma tyle wspólnego z oryginałem, co tytuł i nazwę korporacji. Sam Raimi zdobył Oskara, był nominowany do tej statuetki aż sześciokrotnie. Opowiada za takie filmy jak Klątwa, Boogeyman czy Ksiądz 3D. Jako producent, ma spore doświadczenie również w serialach. W latach dziewięćdziesiątych kręcił tak popularne obrazy jak Hercules, czy Xena: Wojownicza Księżniczka. Trzymamy kciuki!

Written By
More from Patryk

Burnout HD Collection na PlayStation 4 i Xbox One?

Firma Criterion pracuje aktualnie nad czymś ”nowszym i bardziej interesującym” i nie...
Read More