The Last of Us – pięć statuetek BAFTA i sześciomilionowa sprzedaż

lasty

Nughty Dog, twórcy gry The Last of Us z gatunku survival horror, postanowili skomentować galę rozdania nagród BAFTA i pochwalić się sprzedażą tytułu. Gra dostępna jest tylko na PlayStation 3, a jej sprzedaż przekroczyła sześć milionów sztuk.

tlou4

Kilka dni temu informowaliśmy was o rozdaniu nagród BAFTA, które od pewnego czas przyznawane są również najlepszym grom i deweloperom. W tym roku na gali zarządził jeden tytuł, mianowicie The Last of Us od studia Naughty Dog. Co ciekawe, zaraza po opadnięciu emocji związanych ze świętem wszystkich producentów, wysłannicy Naughty Dog pochwalili się świetnym wynikiem Ellie i Joela. Survival horror rozszedł się w ilości sześciu milionów egzemplarzy na całym świecie. Jest to świetny wynik jeżeli chodzi o PlayStation 3 i konsole starszej generacji u schyłku ich panowania.

Produkcja firmy Naughty Dog z Santa Monica zwyciężyła w kategoriach Best Game, Story, Audio Achivement, Action and Adventure oraz Performer (najlepsza gra, fabuła, dźwięk, przygodowa gra akcji oraz aktor) podczas ceremonii, którą poprowadziła Dara O’Briain w londyńskim Tobacco Wharf. The Last of Us, gra wydana 14 czerwca zeszłego roku wyłącznie na system PlayStation, przedstawia historię Joela i Ellie, którzy starają się przeżyć w świecie zniszczonym 20 lat wcześniej przez pandemię, która położyła kres istnieniu znanej nam cywilizacji. Połączenie wciągającej opowieści, akcji i przygód oraz wciągającego postapokaliptycznego świata pozwoliło deweloperowi, Naughty Dog, stworzyć świat, w którym każda decyzja podejmowana jest z myślą o przetrwaniu.

The Last of Us  otrzymał najwięcej (bo aż dziesięć) nominacji do British Academy Games Awards przed wczorajszą ceremonią w londyńskim Tobacco Wharf. Ta wspaniała gra, wydana wyłącznie na system PlayStation, otrzymała w końcu pięć nagród, w tym tę najbardziej prestiżową – dla najlepszej gry 2014 roku. “>Neil Druckmann, dyrektor kreatywny w Naughty Dog, stwierdził:  „Otrzymanie tych nagród od Akademii to wielki zaszczyt.  Zdobycie pierwszego miejsca pod względem liczby nominacji w tak znamienitym towarzystwie napełniło nas niesamowitym szczęściem, ale też olbrzymią pokorą. Cudownie było zakończyć ten wieczór z aż pięcioma statuetkami. Dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali – całe studio jest w euforii!”

Bruce Straley, kierownik gry Last of Us, był obecny na gali i obserwował, jak gra zdobywa laur także za najlepsze osiągnięcie dźwiękowe. „Gry stają się coraz bardziej wyrafinowane pod względem graficznym, a oprawa dźwiękowa staje się kluczowym elementem całości. To, że nasz wkład został uznany przez British Academy of Film and Television Award, jest naprawdę wspaniałym wyróżnieniem i wielkim zaszczytem.” W tym miejscu warto przypomnieć o filmie, który jest kręcony przez Samiego Raimi i ekipę ze Sceen Gems Studios na podstawie przygód Ellie i Joela. Miejmy nadzieję, że będzie to godna ekranizacja tej wspaniałej gry.

Written By
More from Patryk

Video – Premiera Battlefield Hardline na rynku PC i konsol stacjonarnych

Battlefield Hardline to najnowsza odsłona znanej serii gier FPS. W Battlefield Hardline...
Read More