The Last of Us: Left Behing – zajrzyjmy za kulisy produkcji

Studio Naughty Dog po raz kolejny zaprasza nas do swojej siedziby. Tym razem chodzi o Left Behind, pierwszy dodatek fabularny do gry The Last of Us. Jeżeli jeszcze nie graliście, to polecam. Gra dostępna tylko na PlayStation 3.

the last of us

 

Na oficjalnym kanale Sony PlayStation opublikowano kolejny materiał dotyczący marki The Last of Us. Tym razem twórcy opowiadają o dodatku fabularnym do gry, czyli Left Behind. Studio Naughty Dog zgodnie przyznaje, że rozszerzenie miało za zadanie wykreować sylwetkę Ellie, czyli głównej bohaterki gry. Wspiera ją niejaka Riley, znana z oryginały, która jest pierwszą, i jedyną, przyjaciółką Ellie w jej doczesnym życiu. Twórcy nie mieli łatwego zadania. W podstawce poruszono wiele wątków, nawiązano do wielu problemów cywilizacji, jak również natury ludzkiej. Na filmiku poniżej otwarcie przyznano, że po wielu latach pracy nad grą, dopracowaniu jej na maksa, nie było łatwym stanąć po raz kolejny nad projektem. Rozszerzenie poprzedzał komiks, The Last of Us: American Dream, który nakreślał więź pomiędzy bohaterkami w luźniejszy sposób. Dodatek i komiks się nawzajem uzupełniają, wiec polecamy zaznajomić się z nimi. 

Left Behind to technologiczne ”przedłużenie” oryginału. Rozgrywka nie uległa większym zmianom. Obie dziewczynki muszą poradzić sobie na polu bitwy, tym samym uniknąć kontaktu z zarażonymi. Podobnie jak w The Last of Us, bohaterki są od siebie uzależnione, a scenariusz stara się nakreślić mocną więź między nimi. Mamy tutaj oczywiście do czynienia z rozgrywką na podobnych zasadach jak ta w pierwowzorze. Otwarte starcie z zarażonymi nie ma sensu, dziewczynki będą musiały się skradać, ukrywać i przemykać przed wrogami, korzystając z elementów otoczenia. Poniżej możecie zaznajomić się ze wspomnianym materiałem wideo.

Written By
More from Patryk

Kingdom Hearts 2.5 HD ReMix wyda na naszym rynku Cenega

Firma Cenega zostanie oficjalnym wydawcą gry Kingdom Hearts 2.5 HD ReMIX na...
Read More