The Last of Us: Left Behind – zwiastun premierowy

The Last of Us: Left Behind to pierwsze fabularne DLC do gry Naughty Dog wydanej w zeszłym roku na PlayStation 3. Akcja gry przedstawia losy młodziutkiej Ellie, której tym razem towarzyszy Riley. Historia przedstawiona w Left Behind opowiada o przyjaźni między dziewczynkami i przeszłości Ellie.

copy-the-last-of-us-banner

 

W sieci pojawił się najnowszy zwiastun, można powiedzieć premierowy, fabularnego rozszerzenia do The Last of Us. Premierę Left Behind zaplanowano właśnie na 14 lutego, czyli dzień świętego Walentego. Akcja omawianego dodatku toczy się przed wydarzeniami znanymi z podstawowej wersji gry. Centralną postacią opowieści jest razem Ellie. Obie dziewczynki trafiają do szkoły wojskowej, na terenie kwarantanny, do której to uczęszczają. Świat jest pogrążony w chaosie, a ludzie starają się na jego gruzach budować pierwsze przyczółki i cywilizację. Pewnego dnia w tym miejscu zaczynają się dziać straszne rzeczy, funkcjonariusze nie są wstanie zapanować nad zarażonymi, którzy wdarli się na teren kompleksu. Obie dziewczynki muszą poradzić sobie na polu bitwy, tym samym uniknąć kontaktu z zarażonymi. Podobnie jak w The Last of Us, bohaterki są od siebie uzależnione, a scenariusz stara się nakreślić mocną więź między nimi. Mamy tutaj oczywiście do czynienia z rozgrywką na podobnych zasadach jak ta w pierwowzorze. Otwarte starcie z zarażonymi nie ma sensu, dziewczynki będą musiały się skradać, ukrywać i przemykać przed wrogami, korzystając z elementów otoczenia.

W tym przypadku mamy do czynienia z naturalnym rozszerzeniem gry właściwej. O nowinkach technologicznych nie powinniście myśleć. Jest to ta sama rozgrywka, ta sama technologia i ten sam, równie niepowtarzalny klimat. 

Written By
More from Patryk

Star Wars Battlefornt – twórcy nie wprowadzą przesadzonej destrukcji otoczenia do gry

Star Wars Battlefront to gra firmy DICE, która trafi na PlayStation 4,...
Read More