The Last of Us – jak powstawało dzieło Naughty Dog?

tlou3

Sony opublikowało w sieci ciekawy materiał dokumentalny na temat The Last of Us. W około półtorej godzinnej prezentacji możecie zobaczyć sesje motion-capture, szkice koncepcyjne i rozmowy z twórcami.

copy-the-last-of-us-banner

W sieci opublikowano całkiem ciekawy materiał dokumentalny opowiadający o produkcji The Last of Us. Dzięki filmikowi możecie zajrzeć za kulisy produkcji i poznać w większości ekipę Naughty Dog. Film otwiera nam oczy na to, ile pracy twórcy wkładają w wysokobudżetowe projekty. Zwróćcie uwagę na sesje motion-capture. To dzięki nim animacja bohaterów wygląda tak przekonująco. Twórcy przyznają, że korzystali z sesji ochoczo, a rzeczywista animacja aktorów podczas scen została w pełni przerzucona do cyfrowej wersji gry. Również projekcja świata gry zasługuje na uznanie. Naughty Dog wypracowało całkiem autentyczną wizję świata po globalnej zapaści. Miasta zostały kompletnie opustoszałe, natura upomniała się o swoje i jej wpływ na środowisko zmienił obraz lokacji.

The Last of Us zostało wydane w zeszłym roku na PlayStation 3. Gra jest reprezentantem gier z gatunku survival-horror. Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości – dwadzieścia lat po tym, jak tajemnicza epidemia zdziesiątkowała ludzkość. Ocaleni walczą o przeżycie, schronienie, jedzenie i broń między sobą. Ludzkość dotknęła prawdziwa trauma, w której natura upomniała się o swoje. Lokacje są mieszanką znanej nam cywilizacji i dzikiej natury. Fabuła opowiada o dwójce bohaterów, którzy koncentrują się na próbie przeżycia w tym horrorze. Okazuje się, że główna bohaterka, Ellie, jest lekiem na całe zło. 

W świecie gry przyjdzie nam się zmierzyć z przerażającymi bestiami, które są szybkie, groźne, ale również ślepe. Naszym atutem jest zwinność, mrok i skradanie się. Oczywiście nie zabrakło broni palnej i ręcznej. Gra jest oparta o wyżyłowany silnik graficzny, który wyciska z PlayStation 3 ostatnie soki. The Last of Us zostało wielokrotnie nagrodzone, jak również w mediach okrzyknięte grą roku 2013.

Written By
More from Patryk

Video – Konsolowy Przegląd Tygodnia #6

Ostatni tydzień był znaczący dla branży gier wideo. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych...
Read More