The Last of Us – jak powstawało dzieło Naughty Dog?

tlou3

Sony opublikowało w sieci ciekawy materiał dokumentalny na temat The Last of Us. W około półtorej godzinnej prezentacji możecie zobaczyć sesje motion-capture, szkice koncepcyjne i rozmowy z twórcami.

copy-the-last-of-us-banner

W sieci opublikowano całkiem ciekawy materiał dokumentalny opowiadający o produkcji The Last of Us. Dzięki filmikowi możecie zajrzeć za kulisy produkcji i poznać w większości ekipę Naughty Dog. Film otwiera nam oczy na to, ile pracy twórcy wkładają w wysokobudżetowe projekty. Zwróćcie uwagę na sesje motion-capture. To dzięki nim animacja bohaterów wygląda tak przekonująco. Twórcy przyznają, że korzystali z sesji ochoczo, a rzeczywista animacja aktorów podczas scen została w pełni przerzucona do cyfrowej wersji gry. Również projekcja świata gry zasługuje na uznanie. Naughty Dog wypracowało całkiem autentyczną wizję świata po globalnej zapaści. Miasta zostały kompletnie opustoszałe, natura upomniała się o swoje i jej wpływ na środowisko zmienił obraz lokacji.

The Last of Us zostało wydane w zeszłym roku na PlayStation 3. Gra jest reprezentantem gier z gatunku survival-horror. Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości – dwadzieścia lat po tym, jak tajemnicza epidemia zdziesiątkowała ludzkość. Ocaleni walczą o przeżycie, schronienie, jedzenie i broń między sobą. Ludzkość dotknęła prawdziwa trauma, w której natura upomniała się o swoje. Lokacje są mieszanką znanej nam cywilizacji i dzikiej natury. Fabuła opowiada o dwójce bohaterów, którzy koncentrują się na próbie przeżycia w tym horrorze. Okazuje się, że główna bohaterka, Ellie, jest lekiem na całe zło. 

W świecie gry przyjdzie nam się zmierzyć z przerażającymi bestiami, które są szybkie, groźne, ale również ślepe. Naszym atutem jest zwinność, mrok i skradanie się. Oczywiście nie zabrakło broni palnej i ręcznej. Gra jest oparta o wyżyłowany silnik graficzny, który wyciska z PlayStation 3 ostatnie soki. The Last of Us zostało wielokrotnie nagrodzone, jak również w mediach okrzyknięte grą roku 2013.

Written By
More from Patryk

Electronic Arts zapowiedziało Premium dla Battlefield Hardline

Firma Electronic Arts zapowiedziała właśnie usługę Premium dla gry Battlefield Hardline na...
Read More