The Last of Us 2 nie jest w produkcji, ale Naughty Dog już planuje ten tytuł i szuka pomysłów

Naughty Dog aktualnie nie pracuje nad grą The Last of Us 2, ale faktycznie przeprowadzano już wstępne spotkania organizacyjne, planowano grę oraz przeprowadzono przysłowiową ”burzę mózgów” na temat drugiej odsłony historii Ellie i Joela.

Firma Naughty Dog wreszcie komentuje wszystkie spekulacje dotyczące gry The Last of Us 2 i rozwiewa wiele wątpliwości. Przede wszystkim już na samym wstępie trzeba zaznaczyć, że gra nie jest aktualnie tworzona. Na temat The Last of Us 2 w siedzibie firmy się rozmawia, planuje, szuka pomysłów, ale nikt czynnie nie programuje i nie produkuje tej bardzo oczekiwanej gry.

W ostatniej rozmowie z redakcją Official PlayStation Magazine UK przedstawiciel studia Naughty Dog wyjaśnia sytuację The Last of Us 2. Neil Druckmann wyjaśnia sytuację drugiej części uznanego horroru z PlayStation 3. Druckmann potwierdza, że były przeprowadzane już wstępne symulacje, rozmawiano o kilku projektach gry i scenariuszu Ellie, ale wszystkie siły przerobowe Naughty Dog przerzucono do prac nad Uncharted 4: A Thief’s End.

”Odpowiedź brzmi – i będę całkowicie szczery w tym, co mówię – że gdy ja i Brice Stranley musieliśmy zająć się produkcją Uncharted 4: A Thief’s End, to już wtedy mieliśmy przygotowane kilka projektów gry The Last of Us 2. Rozmyślaliśmy o kontynuacji przygód Ellie i Joela, o grze science-fiction, albo nowej, jeszcze tragiczniejszej historii. Każda z gier mała już swój prototyp – szkic merytoryczny. Jednakowoż musieliśmy odpuścić i pomóc w pracach nad grą Uncharted 4.”

Bardzo ciekawe, szczególnie z uwagi na przyszłość historii Ellie i Joela. Naughty Dog może, ale nie musi kontynuować przygody dwójki bohaterów. Firma mogłaby stworzyć alternatywną scenę wydarzeń, pokazać nam nowych bohaterów, którzy w tym samym czasie zmagali się z epidemią w zupełnie innym miejscu na ziemi.

Jakie jest Wasze zdanie na temat The Last of Us 2? Czy chcielibyście poznać dalsze losy Ellie i Joela, a może Naughty Dog powinni wprowadzić do gry nowych bohaterów?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/the_last_of_us_remastered-deviantart.jpg”]

[interaction id=”55f2c6668f1e968801f1dc61″]

Written By
More from Patryk

Śródziemie: Cień Mordoru wybrane najlepszą grą roku 2014

Podczas imprezy Game Developers Conference (GDC 2015) odbyło się również głosowanie dotyczące...
Read More
  • szkoda, jestem zakochany w tym tytule!