The Game Awards 2015 – Hideo Kojima nie został wpuszczony na imprezę, Konami zabroniło

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostaje okrzyknięte grą akcji roku 2015, a na scenie pojawia się…Kiefer Sutherlund zamiast legendarnego Hideo Kojimy, który nie został wpuszczony na imprezę.

Na rozdaniu nagród The Game Awards 2015 gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain otrzymała nagrodę w kategorii ”Najlepsza gra roku” oraz ”Najlepszy soundtrack roku”.

Niestety, ale statuetki nie odbierał twórca wielkiego hitu, ale popularny aktor Kiefer Sutherland, który w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain wcielił się w głównego bohatera. Było to dosyć osobliwe i niesmaczne, zwłaszcza że wszyscy słyszeliśmy informacje o tym, jakoby Kojima miał pojawić się na rozdaniu nagród osobiście.

Całą sprawę sprostował prowadzący imprezę Geoff Keighley, który zdradził na wizji co się stało. Okazało się, że wydawnictwo Konami skontaktowało się z Hideo Kojimą tego samego dnia poprzez adwokata i zabroniło pojawić się na imprezie. Kojima znajdował się w swoim domu w Tokio i oglądał całą galę, oczywiście był bardzo zadowolony z nagród.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to gra na PlayStation 4, Xbox One, Xboksa 360, PlayStation 3 i pecety. Tytuł niezwykle rozbudowany i wprowadzający do gatunku gier akcji i skradanek zupełnie nową jakość oraz rozmach. Gra może pochwalić się średnią na Metacritic 93 punktów. Jest to jedna z największych produkcji ostatnich lat.

Podsumowując, Hideo Kojima najwyraźniej jest teraz wolnym strzelcem, który z pewnością przygotowuje się do wielkiej zapowiedzi. Warto jest czekać na rozwój sytuacji oraz rozwój kariery Kojimy. Producent to wybitny więc warto czekać na jego nowe gry.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=n4VAzkK_Wmc” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56025821c70ac51c037f3643″]

Written By
More from Patryk

Rekordowa liczba graczy Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft zebrało wokół siebie już 20 milionów graczy. Darmowa...
Read More