The Evil Within pojawi się na rynku tydzień wcześniej

W sieci pojawiły się informacje na temat przyspieszonej o tydzień premiery The Evil Within. Gra trafi na rynek już 14 października tego roku.

The Evil Within zapowiada się na wielki powrót ojca gatunku survival horror do branży gier wideo.
The Evil Within zapowiada się na wielki powrót ojca gatunku survival horror do branży gier wideo.

Shinji Mikami, ojciec serii Resident Evil, pracuje aktualnie nad grą The Evil Within, które planowana data premiery odbędzie się tydzień wcześniej. Pierwotnie gra miała trafić na rynek w Stanach Zjednoczonych 21 października. na tegorocznej imprezie QuakeCon firma Bethesda ogłosiła, że pozycja trafi do sprzedaży już 17 października. Nie podano konkretnych informacja na temat premiery w Europie, nale najprawdopodobniej odbędzie się ona w tym samym okresie co w Stanach Zjednoczonych.

Gra miała ukazać się w sierpniu tego roku, ale premiera została przesunięta na październik. Pozwoliło to wprowadzić pewnie szereg zmian i kolejnych pomysłów do rozgrywki. Tytuł pojawi się na PlayStation 4 oraz Xbox One, a więc możemy liczyć na wysoki poziom jego wykonania. Gra powstaje na bazie świetnego silnika id Tech 5, znanego między innymi ze strzelaniny Rage. Jeżeli jesteście fanami tego gatunku, to warto w tym samym okresie zainteresować się inną gra, mianowicie Obcy: Izolacja, którego premiera już 7 października. 

The Evil Within opowiada osobliwą historię detektywa, Sebastiana Castellanosa, który został wezwany na miejsce brutalnego morderstwa. Główny bohater wybiera się wraz z dwójką przyjaciół do małego miasteczka, gdzie w szpitalu psychiatrycznym doszło do aktów przemocy. Co ciekawe, po dotarciu na miejsce okazuje się, iż szpital to istne piekło na ziemi, w którego wnętrzu kryją się krwiożercze potwory. Sebastian rozpoczyna śledztwo i jednoczesną walkę o życie. Gra zostanie wydana zarówno na konsolach nowej generacji, jak i na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Written By
More from Patryk

Skullgirls Encore, czyli dowód na to, że bijatyki 2D mają się dobrze

Skullgirls Encore powróciło do oficjalnej dystrybucji na PlatStation Network. Kilka miesięcy temu...
Read More