Terraria trafi na PlayStation 3 i Xboksa 360 jeszcze w tym tygodniu

Terraria to platformowa gra w ujęciu 2D, za którą odpowiada niezależne studio Re-Logic. Tytuł znalazł się w planie wydawniczym firmy Techland, która opublikuje produkt na konsolach PlayStation 3 i Xboksie 360.

terraria-fpa

 

Techland zapowiada kolejną nowość, która dołącza do planu wydawniczego – Terraria. Gra będzie dostępna na sklepowych półkach już 18 kwietnia na platformę PS3 oraz Xbox360 w cenie 89,90 zł. Terraria to platformówka 2D, w której gracz może dowolnie kreować otaczający go świat. Razem z przyjaciółmi odkrywa rozległe tereny i stawia czoła zdradzieckim niebezpieczeństwom. Terraria w edycji konsolowej, to nowa zawartość i funkcje. Klasyczna rozgrywka dostosowana jest do sterowania kontrolerem konsoli, z przyjaznym interfejsem tworzenia przedmiotów. W grze dostępni są także nowi przeciwnicy, finałowy boss oraz niedostępne wcześniej Ultimate Weapons, pancerze i zwierzęta.

[quote style=”4″ author=”Grzegorz Wilczek, Junior Brand Manager Wydawnictwa Techland„]Terraria nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, gdyż praktycznie bez ograniczeń pozwala graczom wpływać na przebieg rozgrywki. Dzięki staraniom naszego wydawnictwa gra trafia na rynek polski także w wydaniu konsolowym, które wprowadza jeszcze więcej ciekawych funkcji. Ogrom możliwości, które daje Terraria sprawia, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.”[/quote]

W grze przenosimy się do dwuwymiarowej krainy i otrzymujemy kilka podstawowych narzędzi. Od tej chwili jesteśmy zdani na siebie i własną pomysłowość. Terraria umożliwia także rozgrywkę z przyjaciółmi. Dostępny jest tryb multiplayer maksymalnie dla 8 osób. Świat w grze tworzony jest losowo, więc nigdy nie trafiamy na te same lokacje. Podczas rozgrywki możemy kopać, szukać surowców, odkrywać nowe lokacje, sadzić rośliny, walczyć z przeciwnikami, tworzyć nowe obiekty, a także budować własne fortece.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Patryk

Premiera Heroes of The Storm już w czerwcu, otwarte beta testy w maju

Gra Heroes of the Storm debiutuje na rynku PC już 2 czerwca...
Read More