Tenchu – są szanse na powrót wielkiej marki From Software?

Autorzy gier z serii Dark Souls wcześniej zajmowali się bardzo udaną i popularną serią Tenchu. W sieci pojawiły się informacje, jakoby deweloper chciał powrócić do znanej marki.

Tenchu to legendarna marka z gatunku skradanek, która święciła tryumfy na PlayStation.
Tenchu to legendarna marka z gatunku skradanek, która święciła tryumfy na PlayStation.

Hidetaki Miyazaki jest twórcą takich gier jak Tenchu, które pojawiały się na platformach PlayStation. Deweloper przyznaje, że dzisiejsze gry firmy From Software odeszły od klimatów czysto japoński, na rzecz celowania w zachodniego klienta. Miyazaki chce to zmienić i jeżeli czas pozwoli, to firma planuje powrócić do swoich legendarnych marek.

Na ten moment nie mamy konkretnych informacji na ten temat, ale w grę wchodzą z pewnością dwie serie, mianowicie Armored Core oraz wspomniane wcześniej Tenchu. Legendarna skradanka z czasów pierwszego PlayStation jest dzisiaj w cieniu marki Assassin’s Creed, ale wielu fanów na całym świecie oczekuje kontynuacji przygód Rikimaru oraz Ayame. From Software zostało przejęte przez wydawnictwo Kodokawa, którego fundusze mogą posłużyć właśnie na nowy, wysokobudżetowy projekt. Chcielibyście zobaczyć Tenchu w wersji na PlayStation 4?

Pierwsza odsłona Tenchu pojawiła się na rynku w roku 1998 i zdołała zaskarbić sobie uznanie w oczach graczy z całego świata. Druga odsłona cyklu również trafiła na PlayStation i rozwijała ciekawą formułę rozgrywki, która polegała na skradaniu się oraz eksploracji otoczenia. W swoim czasie marka była bardzo wymagająca oraz rozbudowana. Nasi wojownicy mieli do dyspozycji spory arsenał ruchów, animacji zabójstw oraz ciekawe uzbrojenie. Ostatnią odsłoną serii jest Tenchu Z, które pojawiło się na Xboksie 360.

[dzięki – siliconera]

Written By
More from Patryk

Unboxing edycji kolekcjonerskiej gry Rise of the Tomb Raider

Zbliżamy się do wielkiej premiery gry Rise of the Tomb Raider. Lara...
Read More