Telltale Games – Game of Thrones nie będzie prequelem serialu, ani książki

Game of Thrones to gra przygodowa studia Telltale Games, które od dłuższego czasu pracuje nad tym tytułem. Według dewelopera, Gra o Tron nie będzie kontynuacją serialu, ani książki George’a R.R. Martina. 

game-of-thrones-banner-s3-4

 

Game of Thrones to bardzo popularny serial przygodowy, który jest emitowany na platformie HBO. Jego pomysłodawcą jest książka George’a R.R. Martina o tym samym tytule. Od dłuższego czasu wiadomo, iż za adaptacja projektu do świata gier stoi tym razem Telltale Games, znane przede wszystkim z łatwych i przyjemnych gier typu point’and’click. Tytuł powstaje w siedzibie producenta dość długo, został on podzielony po raz kolejny na odcinki, które trafiać będą do graczy w odstępach kilku tygodni.

Na temat gry wypowiedział się właściciel Telltale Games, niejaki Dan Connors. Akcja gry Gry o Tron toczyć się będzie w tym samym czasie co serialu emitowanego na kanale HBO. Nie jest to jednak jego naturalna kontynuacja, ani tym bardziej prequel, a zupełnie inna historia. Wpływ na to ma mieć rozległy świat, który otworzył przed twórcami sporo możliwości. Wpływ na rozgrywkę i historię ma mieć również zachowanie samego króla Joffrey’a. Oto komentarz dyrektora generalnego Telltale Games w tej sprawie:

”To nie jest prequel. Wydaje mi się, że serial ogranicza nas czasowo, ale oddaje w nasze ręce ogromny świat. Tutaj tak wiele się dzieje i jest to tak bogate w doświadczenia. Każda decyzja króla Joffrey’a wpływa na tak wielu bohaterów. Serial wspaniale interpretuje dokonania George’a R.R. Martina, my staramy się czerpać z jego twórczości inspirację.”

Games of Thrones ma trafić na rynek już we wrześniu tego roku. Będzie to pierwszy odcinek z długiej, i miejmy nadzieję, ciekawej serii. Gra dostępna będzie na kilka platform sprzętowych, w tym PlayStation 3 i Xboksa 360. Poniżej możecie rzucić okiem na krótki teaser, który opublikowała redakcja GameTrailers.

Written By
More from Patryk

Trzydziesty trzeci odcinek PlayStation Polska TV

Polski oddział Sony zaprasza do obejrzenia kolejnego, trzydziestego trzeciego odcinka programu publicystycznego...
Read More