Telltale Games – Game of Thrones nie będzie prequelem serialu, ani książki

Game of Thrones to gra przygodowa studia Telltale Games, które od dłuższego czasu pracuje nad tym tytułem. Według dewelopera, Gra o Tron nie będzie kontynuacją serialu, ani książki George’a R.R. Martina. 

game-of-thrones-banner-s3-4

 

Game of Thrones to bardzo popularny serial przygodowy, który jest emitowany na platformie HBO. Jego pomysłodawcą jest książka George’a R.R. Martina o tym samym tytule. Od dłuższego czasu wiadomo, iż za adaptacja projektu do świata gier stoi tym razem Telltale Games, znane przede wszystkim z łatwych i przyjemnych gier typu point’and’click. Tytuł powstaje w siedzibie producenta dość długo, został on podzielony po raz kolejny na odcinki, które trafiać będą do graczy w odstępach kilku tygodni.

Na temat gry wypowiedział się właściciel Telltale Games, niejaki Dan Connors. Akcja gry Gry o Tron toczyć się będzie w tym samym czasie co serialu emitowanego na kanale HBO. Nie jest to jednak jego naturalna kontynuacja, ani tym bardziej prequel, a zupełnie inna historia. Wpływ na to ma mieć rozległy świat, który otworzył przed twórcami sporo możliwości. Wpływ na rozgrywkę i historię ma mieć również zachowanie samego króla Joffrey’a. Oto komentarz dyrektora generalnego Telltale Games w tej sprawie:

”To nie jest prequel. Wydaje mi się, że serial ogranicza nas czasowo, ale oddaje w nasze ręce ogromny świat. Tutaj tak wiele się dzieje i jest to tak bogate w doświadczenia. Każda decyzja króla Joffrey’a wpływa na tak wielu bohaterów. Serial wspaniale interpretuje dokonania George’a R.R. Martina, my staramy się czerpać z jego twórczości inspirację.”

Games of Thrones ma trafić na rynek już we wrześniu tego roku. Będzie to pierwszy odcinek z długiej, i miejmy nadzieję, ciekawej serii. Gra dostępna będzie na kilka platform sprzętowych, w tym PlayStation 3 i Xboksa 360. Poniżej możecie rzucić okiem na krótki teaser, który opublikowała redakcja GameTrailers.

Written By
More from Patryk

Naughty Dog opowiadają o pracach nad Uncharted 4: A Thief’s End

W sieci pojawił się dziennik Naughty Dog, w którym twórcy Uncharted 4:...
Read More