Tekken 7 zostało zapowiedziane na PlayStation 4 oraz Xbox One

Kultowa seria bijatyk powraca! Tekken 7 zostało zapowiedziane z myślą o Xbox One oraz PlayStation 4. Gra działa na silniku Unreal Engine 4.

Tekken to niezwykle popularna seria bijatyk w świecie gier wideo, która przez lata święciła tryumfy na konsolach PlayStation.
Tekken to niezwykle popularna seria bijatyk w świecie gier wideo, która przez lata święciła tryumfy na konsolach PlayStation.

Firma Bandai Namco zapowiedziała grę Tekken 7, a więc kolejną odsłonę legendarnej bijatyki, która pojawi się na PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł będzie działał w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu wprowadzi zupełnie nową jakość do klasycznej serii bijatyk autorstwa Katsuhiro Harady. Gra została zapowiedziana podczas wielkich zawodów Evolution Championship Series w mieście Las Vegas.

”Moc i wszechstronność oznaczają, że możemy skupić się na stworzeniu jak najlepszego Tekken 7, bez martwienia się o własny silnik. Dzięki Unreal Engine 4 możemy szybko osiągnąć oczekiwaną jakość oprawy na konsolach nowej generacji i poza nimi. Silnik jest nie tylko potężny i łatwy w użyciu, ale także pozwala błyskawicznie przenieść Tekken 7 na dowolny sprzęt.”

Poprzednia odsłona marki trafiła na rynek w roku 2009 po raz pierwszy na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Tekken 6 mimo to wzbudzał mieszane uczucia w oczach graczy, mimo to jego średnia ocen w serwisie Metacritic to 79 punktów. Siódma odsłona serii wprowadzi kolejną porcję nowości w mechanice rozgrywki, ale przede wszystkim nową jakość oprawy graficznej. 

Poniżej możecie rzucić okiem na pierwszy zwiastun tej produkcji. Wygląda na to, że w rolach głównych po raz kolejny znajdują się członkowie rodziny Mishima. Więcej informacji na temat Tekken 7 otrzymamy podczas imprezy Comic-Con, która odbędzie się 25 lipca w San Diego.

Written By
More from Patryk

Call of Duty: Ghosts – przegląd dodatkowych map z DLC Nemesis

Firma Activision opublikowała materiały wideo z nadchodzącego dodatku w formie DLC do...
Read More