Techland wśród najatrakcyjniejszych pracodawców w kraju

Młodzi Polacy coraz częściej decydują się na pracę w branży gier wideo. Jako młodzi producenci, informatycy, ale również dziennikarze czy organizatorzy różnych imprez.

Baner Gala Universum Awards 2015

Według najnowszych badań przeprowadzonych na liczącej ponad 23 tysiące próbie studentów z 70 polskich uczelni wyższych drastycznie wzrosło zainteresowanie karierą w branży gier wideo.

Wrocławska firma Techland oraz warszawska Grupa Kapitałowa CD Projekt znalazły się w czołówce firm z branży IT, w których młodzi Polacy chcieliby znaleźć zatrudnienie po zakończeniu studiów.

Najpopularniejszym pracodawcą pozostaje Google Polska, ale w ścisłej czołówce znalazły się takie firmy, jak Intel, IBM Polska, Sony Polska, czy Allegro.

praca w polsce

Ranking „Poland’s Most Attractive Employers 2015” został przeprowadzony przez międzynarodową firmę doradczą Universum, która od dwudziestu pięciu lat zajmuje się wizerunkiem pracodawców. Ranking skupia najlepszych pracodawców w kraju i został opracowany na podstawie ankiety, w której studenci mieli wskazać idealne według nich miejsce zatrudnienia.

W kategorii IT na 7. miejscu znalazła się firma Techland, która na początku tego roku wypuściła na rynek grę Dying Light. Tytuł ten szybko stał się światowym bestselerem i największym sukcesem w historii firmy.

Dying Light to obecnie również najlepiej sprzedająca się polska gra. Wysoka pozycja Techlandu jest tym bardziej imponująca, że tegoroczny ranking był debiutem wrocławskiej firmy.

techland

 

[interaction id=”555e017a28430a5757aee890″]
Written By
More from Patryk

Zabójczo piękna i skuteczna Kitana z Mortal Kombat w akcji

W sieci pojawił się kolejny gameplay z gry Mortal Kombat X. Filmikowi...
Read More