Techland o Call of Juarez: The Cartel – „to tylko gra”

call-of-juarez-the-cartel-projektkonsola-pl-small
call-of-juarez-the-cartel-projektkonsola-pl-small

Call of Juarez: The Cartel będzie jedynie współczesnym westernem z dojrzałą fabułą i kinowym rozmachem.

call-of-juarez-the-cartel-projektkonsola-pl-3

Pomysł na najnowszą odsłonę cyklu Call of Juarez nie wszystkim przypadł do gustu. Wielu fanów serii czuje się zawiedzionych decyzją dewelopera o przeniesieniu akcji do współczesności. Oficjele  w Teksasie i Meksyku mają z kolei wątpliwości, czy gra nie będzie trywializować toczącej się na pograniczu Stanów Zjednoczonych wojny z gangami narkotykowymi, która w ciągu ostatnich 5 lat kosztowała życie ok. 30 tys. ludzi. Przedstawiciele firmy Techland są jednak innego zdania. Według nich Call of Juarez: The Cartel będzie jedynie współczesnym westernem z dojrzałą fabułą i kinowym rozmachem.

– Nie próbujemy naśladować rzeczywistości – podkreśla Bartłomiej Krakowiak z ekipy Techlandu na łamach serwisu kotaku.com. – Tworzymy jedynie fikcyjną grę, utrzymaną w filmowej konwencji.

Od kilku tygodni deweloperzy z Wrocławia starają się przekonać do swojej najnowszej produkcji graczy za oceanem. Gra pokazana została niedawno podczas Game Dewelopers Conference w San Francisco, a kilka dni temu jej fragmenty zaprezentowano także na targach Penny Arcade Expo East w Bostonie.

call-of-juarez-the-cartel-projektkonsola-pl

Reakcje zachodnich mediów związanych z branżą są na razie bardzo ostrożne. Dziennikarze z umiarkowanym optymizmem podchodzą do pomysłu przeniesienia akcji w czasy współczesne. Seria Call of Juarez kojarzona była do tej pory z klimatami Dzikiego Zachodu i trudno wyrokować jak sprawdzi się tak rewolucyjny zabieg. Także temat gry – walka z handlem narkotykami wydaje się mocno kontrowersyjny. Na ogół podobają się za to główni bohaterowie. Trójka twardych stróżów prawa – agentka FBI Kim Evans, funkcjonariusz Drug Enforcement Agency Ben Guerra oraz detektyw z policji w Los Angeles Ben McCall (w którego żyłach płynie krew rewolwerowca Raya McCalla) – stanie naprzeciw szczególnie groźnym przestępcom.

call-of-juarez-the-cartel-projektkonsola-pl-2

Trzech ciekawie zarysowanych herosów, trzy różne wersje wydarzeń, a do tego ciekawy tryb kooperacji, spektakularne pościgi samochodowe, system osłon, pokaźny arsenał broni i rzecz jasna bardzo dobry, autorski silnik graficzny Chrome Engine 5… Składniki mieszanki wyglądają obiecująco. W jaki sposób atuty te wykorzystają deweloperzy z wrocławskiego Techlandu dowiemy się jednak dopiero za kilka miesięcy. Premiera gry w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 zapowiedziana została na lato tego roku.

 

Written By
More from konadmin

3DS w rękach 6 milionów Japończyków!

Od dawien dawna wiadomo, że aby osiągnąć upragniony sukces potrzeba czasu, cierpliwości,...
Read More
call-of-juarez-the-cartel-projektkonsola-pl-small

Call of Juarez: The Cartel będzie jedynie współczesnym westernem z dojrzałą fabułą i kinowym rozmachem.

" />