Techland Game Jam, czyli jak studenci projektują gry wideo!

Firma Techland wspólnie ze studentami z Politechniki Wrocławskiej zorganizowali bardzo ciekawą imprezę, na której Ci ostatni tworzyli proste gry wideo. Rzućcie okiem na wideorealcję z tej imprezy.

Techland to znana i lubiana firma produkująca gry wideo, która w posiadaniu ma takie marki jak Dead Island czy też Hellraid.
Techland to znana i lubiana firma produkująca gry wideo, która w posiadaniu ma takie marki jak Dead Island czy też Hellraid.

W dniach 11-13 lipca na Politechnice Wrocławskiej odbył się pierwszy Techland Game Jam. 63 osoby w 17 zespołach przez 48 godzin tworzyło gry na jeden z zadanych tematów:

  1. 1. „Lost time is never found again.” – Benjamin Franklin.
  2. 2. „I defy gravity.” – Marilyn Monroe.
  3. 3. „Fast is fine, but accuracy is everything.” – Wyatt Earp.
  4. 4. Everything is connected with everything else.

Była to pierwsza tego rodzaju impreza organizowana przez Techland i Politechnikę Wrocławską, więc tym bardziej cieszy nas fakt, że poziom projektów był bardzo wysoki, a Jury (na czele którego stał Prezes Techlandu, Paweł Marchewka) miało nie lada trudność z przyznaniem nagrody głównej (wydanie przez Techland powstałej podczas TGJ gry).

Ostatecznie, zdecydowaliśmy się przyznać dwa pierwsze miejsca, co oznacza podwójną nagrodę główną i wydanie dwóch gier! Poza tym, przyznano także drugie i trzecie miejsce oraz 5 wyróżnień za aspekty, które w wyjątkowy sposób przykuły uwagę Jury lub publiczności.

„Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim Uczestnikom Techland Game Jam. Nie tylko wysokiego poziomu projektów – w te 48 godzin stworzyli prawdziwe cuda – ale i fantastycznej współpracy, zaangażowania oraz zdrowej rywalizacji! Jesteśmy dumni, że młody polski gamedev ma się tak dobrze. Bardzo miło nam też, że wciąż otrzymujemy maile z podziękowaniami od Uczestników. Wiemy, że impreza była bardzo potrzebna.” – mówi organizatorka TGJ, Matylda Siuta z zespołu HR.

Relację z tej imprezy mozecie obejrzeć na materiale wideo, który udostępniamy poniżej.

Written By
More from Patryk

Przedstawiamy BMW Vision Gran Turismo

Gran Turismo 6 otrzymało kolejną aktualizację, dzięki której możemy podziwiać BMW Vision...
Read More