Techland Game Jam, czyli jak studenci projektują gry wideo!

Firma Techland wspólnie ze studentami z Politechniki Wrocławskiej zorganizowali bardzo ciekawą imprezę, na której Ci ostatni tworzyli proste gry wideo. Rzućcie okiem na wideorealcję z tej imprezy.

Techland to znana i lubiana firma produkująca gry wideo, która w posiadaniu ma takie marki jak Dead Island czy też Hellraid.
Techland to znana i lubiana firma produkująca gry wideo, która w posiadaniu ma takie marki jak Dead Island czy też Hellraid.

W dniach 11-13 lipca na Politechnice Wrocławskiej odbył się pierwszy Techland Game Jam. 63 osoby w 17 zespołach przez 48 godzin tworzyło gry na jeden z zadanych tematów:

  1. 1. „Lost time is never found again.” – Benjamin Franklin.
  2. 2. „I defy gravity.” – Marilyn Monroe.
  3. 3. „Fast is fine, but accuracy is everything.” – Wyatt Earp.
  4. 4. Everything is connected with everything else.

Była to pierwsza tego rodzaju impreza organizowana przez Techland i Politechnikę Wrocławską, więc tym bardziej cieszy nas fakt, że poziom projektów był bardzo wysoki, a Jury (na czele którego stał Prezes Techlandu, Paweł Marchewka) miało nie lada trudność z przyznaniem nagrody głównej (wydanie przez Techland powstałej podczas TGJ gry).

Ostatecznie, zdecydowaliśmy się przyznać dwa pierwsze miejsca, co oznacza podwójną nagrodę główną i wydanie dwóch gier! Poza tym, przyznano także drugie i trzecie miejsce oraz 5 wyróżnień za aspekty, które w wyjątkowy sposób przykuły uwagę Jury lub publiczności.

„Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim Uczestnikom Techland Game Jam. Nie tylko wysokiego poziomu projektów – w te 48 godzin stworzyli prawdziwe cuda – ale i fantastycznej współpracy, zaangażowania oraz zdrowej rywalizacji! Jesteśmy dumni, że młody polski gamedev ma się tak dobrze. Bardzo miło nam też, że wciąż otrzymujemy maile z podziękowaniami od Uczestników. Wiemy, że impreza była bardzo potrzebna.” – mówi organizatorka TGJ, Matylda Siuta z zespołu HR.

Relację z tej imprezy mozecie obejrzeć na materiale wideo, który udostępniamy poniżej.

Written By
More from Patryk

Microsoft odnotował ogromne zainteresowanie kontrolerem Elite do Xbox One

Firma Microsoft odnotowała ogromne zainteresowanie elitarnym kontrolerem do konsoli Xbox One. Gigant...
Read More