Wydawcy roku 2010

gry na konsole best-of-the-best
gry na konsole best-of-the-best

W oparciu o średnie noty wydanych w ubiegłym roku gier serwis Metacritic.com przygotował ranking najlepszych wydawców.

W oparciu o średnie noty wydanych w ubiegłym roku gier serwis Metacritic.com przygotował ranking najlepszych wydawców. Wśród branżowych potentatów najwyższe miejsca zajęły koncerny Take-Two Interactive oraz Nintendo. Stawce mniejszych wydawców przewodzi firma Telltale Games.

gry na konsole red-dead-redemption

Tworząc zestawienie wzięto pod uwagę cztery współczynniki: średnia ocen wszystkich produkcji wydanych w 2010 roku, procentowy udział tytułów dobrych (średnia ocen co najmniej 75), procentowy udział tytułów słabych (średnia ocen 49 lub mniej), a także liczbę gier wybitnych (średnia ocen na poziomie 90 i więcej).

Pierwsze miejsce, z łącznym wynikiem 298,2 pkt, zajął koncern Take-Two Interactive, czyli wydawca m.in. takich ubiegłorocznych hitów jak Red Dead Redemption i Sid Meier’s Civilization V. Drugie w zestawieniu Nintendo osiągnęło 285,7 pkt i przegrało głównie z powodu 3% słabych gier w swojej ofercie. Na najniższym stopniu podium uplasowała się firma Capcom, która choć nie miała w ubiegłym roku złych tytułów, to jednak tylko Super Street Fighter IV zasłużył na miano gry wybitnej. Dalsze miejsce zajęły kolejno: Microsoft Game Studios, Electronic Arts, Activision Blizzard, Sony, Square Enix, SEGA, Namco Bandai, THQ, Ubisoft i Konami.

gry na konsole ranking

Serwis Metacritic.com odrębnie potraktował mniejszych wydawców. W tej kategorii bezapelacyjnym triumfatorem okazała się firma Telltale Games, która z wynikiem 296,2 pkt zdystansowała Aksys Games (264,2 pkt) i Atlus Co. (260,3). Na kolejnych miejscach zestawienia znalazły się: Disney Interactive Studios (245,5), Xseed Games (235,5), NIS America (222,6), Warner Bros. Interactive (222,2), Paradox Interactive (215,5), SouthPeak Games (207,8), Focus Home Interactive (197,5), Atari (191,8), Deep Silver (170,3), Tecmo Koei (163,8) i Majestico Games (159,6).

Warto także zwrócić uwagę na jeszcze jedno zestawienie, uwzględniające średnie oceny gier poszczególnych wydawców z podziałem na platformy sprzętowe. Okazuje się, że dla konsoli Xbox 360 najlepsze tytuły w roku 2010 wydawały: Take-Two Interactive, Capcom i Electronic Arts, a Microsoft uplasował się dopiero na czwartym miejscu. To i tak niezły wynik w porównaniu do koncernu Sony, który nie zdołał przebić się do czołowej piątki wydawców gier na PlayStation 3. Na tej platformie w minionym roku najwyżej oceniane były gry z oferty Telltale Games, Take-Two Interactive i Electronic Arts. Wśród wydawców tytułów przeznaczonych na konsolę Nintendo Wii pierwsza trójka to: Capcom, Nintendo i Activision Blizzard. Z kolei najlepsze gry przeznaczone na pecety sygnowane były logiem Take-Two Interactive, Telltale Games lub Activision-Blizzard.

Tags from the story
,
Written By
More from konadmin

Mortal Kombat Fatality

W sieci pojawił się film przedstawiający Fatality z najnowszej gry Mortal Kombat.
Read More
gry na konsole best-of-the-best

W oparciu o średnie noty wydanych w ubiegłym roku gier serwis Metacritic.com przygotował ranking najlepszych wydawców.

" />