Tak wygląda Diablo III na PlayStation 4

Diablo III, do którego ostatnio wiele graczy powróciło za sprawą dodatku Reaper of Solus, pojawi się również na PlayStation 4. Premiera wersji na konsole nowej generacji zaplanowana jest na wrzesień tego roku. 

Najnowszy gameplay pochodzi z festiwalu PAX East, co oznacza, że cały 6 i pół minutowy materiał okraszony jest komentarzem twórców. Diablo III ukazało się nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach starej generacji(Xbox 360, PlayStation 3) w zeszłym roku. Obecnie w przygotowaniach jest wersja na najnowszą konsole Sony. Na PlayStation 4 gra ma działać w rozdzielczości 1080p oraz ma utrzymywać 60 klatek na sekundę. Diablo III na PlayStation 4 będzie nosić podtytuł Ultimate Evil Edition.

Diablo III to, jak sama nazwa wskazuje, trzecia część jednej z najbardziej znanych serii gier akcji RPG. Rozgrywka toczy się w Sanktuarium, gdzie od wielu lat trwa walka pomiędzy aniołami i demonami. Diablo III rozpoczyna się dwadzieścia lat po wydarzeniach znanych z poprzedniej odsłony. Po triumfie bohaterów nad złem tajemnicza kometa spadła na katedrę w Tristam, która budzi do życia piekielne istoty. W tym momencie bohaterowie znów są potrzebni w Sanktuarium. I w tym momencie zaczyna się nasza rola. Na początku mamy do wyboru 5 klas: barbarzyńca, łowca demonów, mnich, czarownik oraz szaman. Każda z postaci ma swe unikalne umiejętności, a także posiada własne tło fabularne. Twórcy gry, czyli studio Blizzard starało się, aby fabułą w Diablo III była istotnym elementem. Oprawa graficzna w grze stoi na wysokim poziomie, a wszystko podkręca klimatyczna muzyka.

More from Mikołaj Ciesielski

5 minut gameplaya z Evolve!

Evolve to sieciowy FPS twórców Left 4 Dead, który również kładzie nacisk...
Read More