Tajemniczy projekt twórców serii LittleBigPlanet

lbp2-na-ngp
lbp2-na-ngp

Deweloper odpowiadający za obie części serii LittleBigPlanet wydane na konsolę PlayStation 3 poszukuje kogoś z doświadczeniem lub niebywałym talentem w programowaniu narzędzi do tworzenia grafiki na platformach mobilnych.

Na stronie internetowej studia Media Molecule pojawiła się nowa oferta pracy. Deweloper odpowiadający za obie części serii LittleBigPlanet wydane na konsolę PlayStation 3 poszukuje kogoś z doświadczeniem lub niebywałym talentem w programowaniu narzędzi do tworzenia grafiki na platformach mobilnych. Poszlaki wskazują, że chodzi o projekt bliski LBP2, adresowany na niedawno zapowiedzianą konsolę Sony Next Generation Portable (NGP).

Wymagania stawiane przyszłemu pracownikowi Media Molecule są wysokie. Idealny kandydat powinien być „jednoosobową armią”. Innymi słowy ma uszczęśliwiać artystów doskonałymi narzędziami do projektowania grafiki na potrzeby gier wideo, a także kierować pracami nad wizualną stroną projektów. Wymagane są samodyscyplina i duża motywacja do pracy oraz doświadczenie lub talent poparte próbkami swoich umiejętności. Zatrudniona osoba może liczyć m.in. na adekwatną do kwalifikacji i starań pensję, fundusz emerytalny, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a także wygodne krzesło, świeże owoce oraz… okazjonalne przytulanie.

lbp2-announce-screenshot1

 

Nie wnikając, czy to ostatnia propozycja stanowi zapowiedź ew. molestowania w pracy, zachodnie serwisy poświęcone grom wideo spekulują, o jaki projekt chodzi. Utworzona w 2006 roku przez byłych pracowników Lionhead Studios firma ma w dorobku jedynie produkcje przeznaczone na stacjonarną konsolę PlayStation 3. Konwersji gry LittleBigPlanet na PlayStation Portable dokonał należący do Sony zespół deweloperski z Cambridge. Teraz jest on jednak zajęty adaptacją serii Killzone na konsolę NGP. Być może w tej sytuacji studio Media Molecule zdecydowało się na własną rękę przygotować wersję LBP2 na nową platformę.

Warto dodać, że podczas oficjalnej prezentacji Next Generation Portable japoński producent urządzenia pokazał grę bardzo podobną do LittleBigPlanet 2. Niewykluczone więc, że jest to właśnie tajemniczy projekt ujawniony w ogłoszeniu dewelopera z Guilford. Alex Evans, współzałożyciel Media Molecule odmówił komentarza w tej sprawie.

Sony_ngp_uncharted
Written By
More from konadmin

Obcy powrócił – rozgrywka z Alien: Isolation

Dziennikarze serwisu IGN mogli zobaczyć nową grę w klimatach Obcego w akcji....
Read More
lbp2-na-ngp

Deweloper odpowiadający za obie części serii LittleBigPlanet wydane na konsolę PlayStation 3 poszukuje kogoś z doświadczeniem lub niebywałym talentem w programowaniu narzędzi do tworzenia grafiki na platformach mobilnych.

" />