Tabletowa ofensywa Sony

sony-playstation-tablet-projektkonsola-pl
sony-playstation-tablet-projektkonsola-pl

Jesienią w sklepach pojawią się dwa sygnowane logiem Sony urządzenia o nazwach kodowych S1 i S2.

 


Japoński koncern planuje mocne wejście na rynek tabletów. Jesienią w sklepach pojawią się dwa sygnowane logiem Sony urządzenia o nazwach kodowych S1 i S2. Wyposażone w wydajny chip Nvidia Tegra 2 i wysokiej jakości wyświetlacze, tablety wyróżniać się będą nietuzinkowym designem oraz obsługą gier dostępnych poprzez PlayStation Suite.

Eksperci są zgodni, że w nadchodzących latach rynek mobilnych platform dla graczy będzie się dynamicznie rozwijał. Koncern Sony chce wykroić dla siebie jak największy kawałek z tego tortu. Niedawno ruszyła sprzedaż Xperii Play, czyli urządzenia łączącego atuty telefonu komórkowego oraz kieszonkowej konsoli. Pod koniec roku swoją premierę będzie miała następczyni PlayStation Portable, czyli mobilna platforma do grania – Next Generation Portable. Kolejnym krokiem japońskiego giganta są tablety.

Sony-tablet-s1-kontra-apple-projektkonsola-pl

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, S1 dysponować będzie 9,4-calowym, multidotykowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Obudowa urządzenia zaprojektowana została pod kątem ergonomii. Według zapewnień producenta, nietypowy kształt gwarantować ma komfort użytkowania przez wiele godzin.

W przypadku S2 inżynierowie Sony najwyraźniej inspirowali się dokonaniami swoich kolegów z Nintendo. Tablet wyposażony będzie bowiem w dwa 5,5-calowe, dotykowe wyświetlacze o rozdzielczości 1024×480 pikseli. Składana konstrukcja tabletu zwiększa natomiast jego walor mobilności.

sony-s1-s2-tablet-zamkniety-projektkonsola-pl

Pod względem parametrów technicznych oba urządzenia mają lokować się w klasie wyższej. Wysoką wydajność gwarantować będzie chip Tegra 2. Nie zabraknie też wbudowanych kamerek oraz łączy WiFi i 3G, a tablety pracować mają pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Android.

Prawdziwym kluczem do rynkowego sukcesu może okazać się dostęp do szerokiego spektrum usług i funkcji: od sklepu z e-bookami Reader Store, poprzez muzyczno-filmową bazę Qriocity, a na zdalnej obsłudze telewizorów z serii Bravia skończywszy. Graczy najbardziej ucieszy zapewne możliwość skorzystania z oferty PlayStation Suite. W usłudze tej znajdą się zremasterowane wersje gier znanych z konsoli PlayStation One, w które bez problemów można będzie zagrać na tabletach S1 i S2.

      

Written By
More from konadmin

Assassin’s Creed Revelations potwierdzone

Ubisoft oficjalnie ogłosił, że w listopadzie 2011 roku do sklepów trafi kolejna...
Read More
sony-playstation-tablet-projektkonsola-pl

Jesienią w sklepach pojawią się dwa sygnowane logiem Sony urządzenia o nazwach kodowych S1 i S2.

 


" />