Szykuje się remaster gry Final Fantasy XII na PlayStation 4 i Xbox One?

Square Enix najprawdopodobniej pracuje nad grą Final Fantasy XII z myślą o PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł jest aktualnie w produkcji, tak przynajmniej głosi plotka.

Japońskie Square Enix ma już na koncie kilka remasterów i reedycji na PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie zamierza jednak na tym zaprzestać i już przygotowuje się do kolejnej ofensywy w tym kierunku.

Plotka głosi, że Square Enix pracuje nad grą Final Fantasy XII z myślą o aktualnych konsolach. Ujawnił to Arnie Roth, kompozytor odpowiedzialny za muzykę do gry oraz składankę Distant Worlds. Ponoć gra powstaje w Pittsburghu, stan Pennsylvania, a dłubie przy niej również sam Hitoshi Sakimoto.

Niestety, poza tymi doniesieniami nie mamy konkretnego przekazu, co do jakości reedycji. Jeżeli Square Enix nad tym faktycznie pracuje, to bardzo dobry sygnał dla fanów serii, którzy nie grali w starsze odsłony kultowego cyklu.

Final Fantasy XII debiutowało na PlayStation 2 w roku 2007 z bardzo dobrym skutkiem. Tytuł zebrał średnią ocen 92 punktów. Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych odsłon serii.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/08/final-fantasy-composers-tease-ffxii.html]

 

[interaction id=”558177a7669294f91b57bf4f”]

Written By
More from Patryk

Call of Duty: Black Ops 3 – narzędzia do tworzenia modów i map niebawem

Już niebawem premiera kolejnej odsłony Call of Duty na konsolach PlayStation 4,...
Read More