Szybcy i wściekli 7 – premiera filmu z nowym rekordem finansowym

Wygląda na to, że film ”Szybcy i wściekli 7” okazał się być jedną z największych i najbardziej kasowych premier tego roku, bowiem już ustanowił nowy rekord kasowy serii.

banner-fast furious

Ostatnio w Stanach Zjednoczonych premierę miał wysokobudżetowy film ”Szybcy i wściekli 7”. Vin Diesel oraz jego ekipa mogą być z siebie dumni, bowiem okazało się, że ”Furious 7” to nie tylko najbardziej ”zakręcona” i wypromowana odsłona serii, ale również największy sukces kasowy w kilkunastoletniej historii serii.

W pierwszy weekend film ”Szybcy i wściekli 7” zarobił około 384 milionów dolarów na całym świecie. To czyni film nowym, weekendowym rekordzistą, bowiem pobił on wcześniejszy rekord filmu Captain America: The Winter Soldier, który przez pierwszy weekend zarobił około 95 milionów dolarów. Różnice widać zatem gołym okiem.

Furious-7 premiera

”Szybcy i wściekli 7” zarobił w pierwszy weekend więcej niż każda z odsłon serii ”Twilight”!

Aby podkreślić istotę tego rekordu, warto jest zestawić film ”Szybcy i wściekli 7” i jego wynik z innymi produkcjami. Wynik ten to o wiele więcej niż pierwszy Spider-Man od wytwórni Sony, więcej niż każda z odsłon sagi ”Zmerzch”, jak również każda odsłona kultowych ”Gwiezdnych Wojen”. Wychodzi na to, że pod względem pierwszego weekendu na srebrnym ekranie ”Furious 7” nie ma sobie równych.

”Szybcy i wściekli 7” to oczywiście świetna i efektowna obsada aktorska. Vin Diesel, The Rock, Michelle Rodriguez, Jason Statham czy Ronda Rousey. Film w naszym kraju będzie dostępny od przyszłego piątku – 10 kwietnia.

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/4/6/8351667/furious-7-biggest-box-office-movie-in-april]

Furious-7-premiera 2

Written By
More from Patryk

Grand Theft Auto V w rękach 32,5 miliona graczy!

Take Two, wydawca serii Grand Theft Auto, opublikował raport z wynikami sprzedaży....
Read More