System Nemesis będzie bardzo ważnym aspektem w Śródziemie: Cień Mordoru.

Śródziemie: Cień Mordoru to gra akcji studia Monolith Productions. Wydawcą jest Warner Bros. Gra choć oparta o dzieła znanego pisarza, który stworzył Śródziemie, nie opowiada historii znanej z książek Tolkiena. Premiera już 7 października tego roku na konsolach nowej oraz starej generacji, a także na komputerach osobistych.

Główny bohater to Talion, który został wskrzeszony przez Upiora. Ta informacja jest niesamowicie ważna, ponieważ dzięki temu wydarzeniu Talion jest nieśmiertelny.

System Nemesis pozwala na odrodzenie się Taliona i zemście na tych, którzy w pewnym sensie go pokonali(system też gwarantuje zróżnicowanie oponentów), co jak twierdzą twórcy stworzy wiele ciekawych historii podczas gry. Podkreślają oni, że śmierć w grze otwiera nowe możliwości. Twierdzą, że kiedy nasz główny bohater wróci do życia,to świat nie będzie już taki sam, ponieważ podczas gdy my wracamy do życia, to czas nadal biegnie do przodu. Dzięki temu postać, który nas zabiła, czy też zadała ostateczny cios, mogła być zwykłym “pionkiem”, ale podczas naszej nieobecności mogła awansować i podczas kolejnego spotkania może stać wysoko w hierarchii, a nawet stać się jednym z bossów w grze, co skutkuje tym, że dana postać staje się naszym arcywrogiem.

Ludzie będą grali przez wiele godzin i podczas tego czasu zdobędą wielu takich wrogów. Kiedy grasz przez dziesięć czy dwadzieścia godzin to te relacje i historie, które tworzymy stają się naprawdę niesamowite. Często w grach jest tak, że śmierć zmusza nas do cofnięcia się i powtarzania jakichś czynności. My pragniemy tego uniknąć. Chcemy, aby śmierć otwierała nowe możliwości i posuwała grę do przodu.

Miejmy nadzieję, że w dniu premiery wszystkie te systemy będą działały dobrze, podobnie jak cała produkcja. Fani twórczości Tolkiena już od dawna czekają na dobre grę umieszczoną w ich ulubionym uniwersum. Myślę, że właśnie Cień Mordoru jest w stanie przerwać tę posuchę i zachęcić innych twórców do szukania pomysłów na gry właśnie w twórczości angielskiego pisarza.

More from Mikołaj Ciesielski

MercurySteam, czyli twórcy Castlevani zapowiadają nową grę

Twórcy gry Castlevania Lords of Shadows już niedługo przedstawią graczom nową produkcję....
Read More