Supermassive Entertainment rozmyśla nad grą Until Dawn 2 na PlayStation 4

Until Dawn miał być przemyślanym i mrocznym horrorem, ale chyba nikt się nie spodziewał, że gra odniesie aż taki sukces. Twórcy już teraz rozmyślają nad kontynuacją.

Until Dawn nie było jakąś wielce oczekiwaną produkcją na PlayStation 4. Oczywiście, wielu graczy interesowało się tą pozycją, ale spoglądano głównie na topowe marki i premiery tej jesieni. Mimo to produkcja Supermassive Games przebiła się do mainstreamu i odniosła ogromny sukces, czego skutkiem są plany dotyczące kontynuacji. Sony daje jak najbardziej zielone światło tej produkcji, ale konkretne zapowiedzi jest jeszcze zbyt wcześnie.

Pete Samuels z firmy Supermassive Games przyznaje, że aktualnie w firmie trwają rozmowy nad ewentualną kontynuacją Until Dawn. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Dyskutujemy wewnątrz firmy Supermassive Games na temat tego, czym mogłoby być Until Dawn 2. Oczywiście nie może to być sequel w tradycyjnym sensie, z tymi samymi bohaterami i zagrożeniem, choćby dlatego, że część z postaci może nie żyć. Sprawdzaliśmy inne pomysły na grę Until Dawn 2, ale jest pewnie nieco za wcześnie, by o tym rozmawiać”

Generalnie firma Supermassive Games zamierza bazować na pomysłach z pierwszej części gry. Mowa tutaj zatem o interaktywnej opowieści i schematycznej rozgrywce. W grze Until Dawn ”przygodowy” charakter rozgrywki się sprawdzić i druga odsłona serii powinna kontynuować sprawdzone pomysły.

Until Dawn dostępne jest tylko i wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Gra odniosła duży sukces i została wysoko oceniona przez recenzentów, jej średnia na serwisie Metacritic to 80 punktów.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=HAKBU7VXdUI” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55eff1d28f1e968801e3bf7f”]

Written By
More from Patryk

The Evil Within – nowy zwiastun rozgrywki

The Evil Within to gra studia Tango Gameworks, nad którą pracuje mistrz...
Read More