Studio Neversoft oficjalnie przestaje istnieć, co dalej z serią Tony Hawk’s Pro Skater?

Tony Hawk to legendarny sportowiec, ale i pomysłodawca znakomitego cyklu gier Tony Hawk's Pro Skater!

Z dniem dzisiejszym firma Neversoft zakończyła swoją działalność w branży gier wideo. Producent ten stoi za takimi markami jak Tony Hawk’s Pro Skater oraz Guitar Hero.

Neversoft trwało na rynku  dwadzieścia lat, kiedy osiągnięto ogromny sukces z Tony Hawk's Pro Skater.
Neversoft trwało na rynku dwadzieścia lat, kiedy osiągnięto ogromny sukces z Tony Hawk’s Pro Skater.

W branży gier wideo, jak w życiu, wszystko ma swój początek i koniec. Firma Neversoft, twórcy niezwykle popularnej i lubianej marki Tony Hawk’s Pro Skater kończy działalność. Po dwudziestu latach istnienia większość pracowników przejdzie do zespołu Infinity Ward, jednakże założyciele studia, Joel Jewett oraz Scott Pease odchodzą z branży gier na zawsze.

Firma odpowiedzialna za sukcesy takich marek jak wspomniane Tony Hawk’s Pro Skater oraz Guitar Hero postanowiła uczcić zamknięcie studia w specyficzny sposób. Przed budynkiem firmy podpalono charakterystyczne logo, czyli gałkę oczną przebitą ostrym przedmiotem. Co więcej, wszyscy pracownicy studia otrzymali na pożegnanie dużej wielkości noże z wygrawerowanym logotypem studia.

Pracownicy studia w większości przejdą do firmy Infinity Ward, która zajmuje się produkcją kolejnych odsłon serii Call of Duty. Wspomnieni Panowie, którzy sterowali firmą odchodzą z branży na zawsze. Ich firma pojawiła się na rynku w roku 1994, a pierwszym wielkim sukcesem było Tony Hawk’s Pro Skater, które pojawiło się na PlayStation i rozkochało w sobie miliony graczy na całym świecie, tym samym otwierając nowy gatunek gier zręcznościowych, które traktowały o sportach ekstremalnych, w tym przypadku jeździe na desce. Dziękujemy za wszystkie gry i emocje, które wraz z nimi przeżyliśmy.

Written By
More from Patryk

Driveclub w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę

Driveclub to gra studia Evolution, która od dłuższego czasu przygotowywana z myślą...
Read More