Studio Naughty Dog opuszcza kolejny pracownik

W ostatnim czasie Naughty Dog pożegnało się z kilkoma pracownikami, którzy można by rzec, byli twarzami, które kojarzyły się właśnie z tym studiem. Tym razem jest to dyrektor artystyczny The Last of Us, Nate Wells.

The Last of Us to klasyk i bestseller na PlayStation 3. W niedługim czasie trafi również na nową konsolę Sony.

Nate Wells znalazł już studio, dla którego będzie pracował w najbliższym czasie. Wybór padł ekipę Giant Sparrow, którą nazwał dziką, zwariowaną i cudowną. Giant Sparrow odpowiedzialne było za produkcję The Unfinished  Swan, a aktualnie pracuje nad projektem, który nosi nazwę Edith Finch. Wells podzielił los, czy raczej poszedł w ślady m.in Justina Richmonda, który znalazł zatrudnienie w Riot Games oraz Amy Henning, która aktualnie robi karierę w Visceral Games, gdzie pracuje nad nową grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zobaczymy jak poradzi sobie Naughty Dog z premierą gry na PlayStation 4 bez dyrektora artystycznego odpowiedzialnego za te produkcje.

The Last of Us to interaktywny survival horror, który łączy w sobie grę akcji i element przygodowe. Odpowiedzialne za tę grę było studio Naughty Dog, które wcześniej pokazało swój kunszt tworząc między innymi serię Uncharted. Podczas rozgrywki, aby przeżyć przyjdzie nam się zmierzyć z kilkoma typami przeciwników. Zaczynając na ludziach, a na zainfekowanych tajemniczym grzybem kończąc. Pomoże nam w tym szeroki asortyment broni palnej oraz białej(nóż, maczeta). Poza kampanią główną dla jednego gracza twórcy dali graczom do dyspozycji tryb multiplayer, który zawiera dwa tryby: „Ocaleni” i „Walka o zapasy”. Różnią się one tym, że w tym pierwszym trybie gramy do pierwszej śmierci, a w drugim po polegnięciu mamy możliwość powrotu do zabawy. The Last of Us zadebiutowało 14 czerwca 2013 roku na PlayStation 3 i z miejsca podbiła serca wielu graczy. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody oraz 6 mln sprzedanych egzemplarzy.

More from Mikołaj Ciesielski

Najnowsza aktualizacja Wiedźmina 3 wprowadza szereg istotnych zmian

CD Projekt RED stara się, aby radość płynąca z grania w najnowszą...
Read More