Studio Codemasters dotknęła fala zwolnień

Brytyjczycy ze studia Codemasters zostali zmuszeni do zwolnień pracowników, którzy pracowali między innymi nad grami z serii DiRT oraz Grid.

Colin McRae, czy też w późniejszym okresie DiRT, to bardzo lubiane i uznane gry wyścigowe.
Colin McRae, czy też w późniejszym okresie DiRT, to bardzo lubiane i uznane gry wyścigowe.

Zespół odpowiedzialny za niezapowiedziane wciąż DiRT został z przyczyn ekonomicznych zmniejszony do 20 pracowników. Firma Codemasters została zmuszona do zmienienia swojej polityki kadrowej, ale jej kierownictwo podkreśla, że marka DiRT nie jest zagrożona.

Cała firma liczy sobie około 500 osób. Jak podaje serwis Eurogamer, zwolnienia dotkną tylko artystów oraz projektantów odpowiedzialnych za gry takie jak Grid oraz DiRT. Kierownictwo firmy nadal będzie pracować w niezmienionym składzie.

”Firma Codemasters kontynuuje proces przestawiania się na inny schemat polityki kadrowej, szukanie nowych rynków zbytu oraz planu działania. Zespół przeanalizował swoją sytuację i zdecydował się koncentrować się na ważnych projektach, a sektory mniej wymagające zostały zredukowane” – oficjalny komunikat Codemasters.

Jak donosi Eurogamer, najnowsza odsłona serii DiRT (nadal nie wiadomo czy będzie to DiRT4) miałoby się pojawić w systemie Early Access na platformie Steam. Na ten moment firmie nie udało się jednak uzyskać licencji na samochody, co stawia całe przedsięwzięcie motoryzacyjne w trudnej sytuacji.

[dzięki – http://www.videogamer.com/xbox360/dirt_3/news/dirt_team_downsized_as_codemasters_suffers_layoffs.html]

Co dalej z marką DiRT? Otrzymamy czwartą odsłonę czy restart marki Colin McRae?
Co dalej z marką DiRT? Otrzymamy czwartą odsłonę czy restart marki Colin McRae?
Written By
More from Patryk

Klasyczne gry z PlayStation 2 już niebawem dostępne na PlayStation 4?

Klasyczne gry ery PlayStation 2 świetnie przyjęły się na konsoli PlayStation 3...
Read More