Street Fighter X Tekken – prace nad grą nadal trwają

W sieci pojawiły się kolejne zapewnienia twórców, że gra Street Fighter X Tekken nadal jest w procesie produkcji. Na debiut starcia gigantów będziemy musieli jeszcze poczekać.

Wyobrażacie sobie starcie Ken kontra Kazyua?
Wyobrażacie sobie starcie Ken kontra Kazyua?

Podczas imprezy branżowej Comic-Con ujawniono nowe informacje na temat długo oczekiwanej bijatyki Street Fighter X Tekken. Produkcja została zapowiedziana w roku 2010 i przez długie lata odkładano jej debiut na rzecz innych gier studia. Przedstawiciel firmy Bandai Namco, Katsuhiro Harada potwierdza, że prace nad grą nadal trwają. Jego zdaniem marka potrzebuje czasu oraz zaufania społeczności graczy. Koncern nie chce wypuszczać jej na rynek w otoczeniu innych wielkich premier, jak chociażby zapowiedziane ostatnio Tekken 7.

W sierpniu ubiegłego roku producent potwierdzał, że firma oczekuje na najlepszy moment, aby podzielić się ze społecznością graczy nowymi informacjami na temat tej gry. Co więcej, w lutym tego roku gra pojawiła się na listach premiera planowanych przez Bandai Namco, jednak od tej pory nastąpiła medialna cisza w temacie tej produkcji. Na ten moment studio zajęte jest innymi projektami, chociażby Tekken Revolution, Soul Calibur: Lost Swords czy też wspomniane wcześniej Tekken 7 na konsole nowej generacji.

Street Fighter X Tekken to pomysł na bijatykę, która ściera ze sobą dwa niezwykle popularne uniwersa. Gra jest przeniesieniem dwóch marek do środowiska w trzech wymiarach, gdzie wybrani zawodnicy z obu serii walczą na wszelakich arenach. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie i nowe materiały wideo. Koncern Capcom wydał już swoją wersję tej gry, czego efekty możecie podziwiać na poniższym zwiastunie.

Written By
More from Patryk

Zapowiedź Just Cause 3 w najnowszym numerze magazynu Game Informer

Magazyn Game Informer na swoich łamach opublikował obszerną zapowiedź gry Just Cause...
Read More