Street Fighter V działa na silniku graficznym Unreal Engine 4

Street Fighter V zostało zapowiedziane na PlayStation 4 (oraz PC). Tytuł działa na silniku graficznym Unreal Engine 4 a w pracach nad nim pomagają specjaliści ze studia Epic Games.

Street Fighter to marka firmy Capcom, które jest na obecna na rynku od ponad dwudziestu lat.
Street Fighter to marka firmy Capcom, które jest na obecna na rynku od ponad dwudziestu lat.

Zapowiedź Street Fighter V to jedna z ważniejszych informacji, jakie zostały ujawnione w ostatnim okresie. Klasyczna bijatyka firmy Capcom otrzymała już pierwsze fragmenty rozgrywki (sprawdź tutaj) a sama gra jest opracowana na podstawie silnika graficznego Unreal Engine 4.

Na ten temat zdecydował wypowiedzieć się sam twórca gry, niejaki Boham Kim w następujący sposób komentuje całą sprawę:

Naszym celem przy nowym Street Fighterze jest przygotowanie naszej ukochanej bijatyki i dostosowanie jej w najlepszy możliwy sposób do oczekiwań naszych fanów. Chcąc spełnić tą obietnicę, zdajemy sobie sprawę, że musimy korzystać z najlepszych technologii, dlatego współpracujemy z Epic Games i napędzamy Street Fighter V za pomocą Unreal Engine 4.” – Boham Kim, Capcom.

Street Fighter V to nie jedyny tytuł, który jest przygotowywany w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Producenci takich gier jak Fable Legends, Crackdown 3 oraz EVE: Valkyrie pracują już z tym silnikiem graficznym. Wspomniane Epic Games jest zasłużone w branży właśnie za sprawą świetnie przygotowanych silników graficznych cechujących się wybitną oprawą wizualną.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2014/12/street-fighter-v-being-built-on-unreal.html]

Street Fighter V na PlayStation 4? Tak, to jest to!
Street Fighter V na PlayStation 4? Tak, to jest to!
Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch 1.04 obniżył jakość grafiki?

Patch 1.04 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 został...
Read More