Steam startuje z programem zwrotu pieniędzy za gry

Gabe Newell dopełnia obietnicy złożonej jakiś czas temu, a więc wprowadza program zwrotu pieniędzy na Steam dla wszystkich zainteresowanych.

Firma Valve zdecydowała się wprowadzić na platformie Steam możliwość zwrotu pieniędzy za gry na PC. Będzie zatem sposób zwrotu pieniędzy za gry na Steam oraz wydania ich na inny tytuł. Dotychczas gier zakupionych w cyfrowej dystrybucji nie mogliśmy odsprzedać.

Na dzień dzisiejszy nie ma mowy o odsprzedaży gier zakupionych w dystrybucji cyfrowej. Program ten to z pewnością daleka przyszłość, bowiem twórcy boją się nadużyć. Valve wprowadza na Steam możliwość zwrotu gry w każdym przypadku. Najczęściej wtedy, kiedy Wasz komputer nie spełnia wymagań sprzętowych gry.

Co ciekawe, Valve dopuszcza możliwość zwrotu pieniędzy nawet wtedy, kiedy gracz przypadkowo wcisnął przycisk ”zakup”, albo pograł godzinę i gra mu nie odpowiada. Trzeba przyznać, że są to jak najbardziej pozytywne zmiany na korzyść klienta,

steam banner

Gracz może wystosować prośbę o zwrot pieniędzy na Steam do 14 dni, po zakupie gry. Grę można zwrócić nawet wtedy, kiedy się ją uruchomiło, ale tylko i wyłącznie do dwóch godzin po dokonaniu zakupu.

Warto podkreślić, że program Steam Refunds nie dotyczy tylko i wyłącznie pełnych wersji gier na PC. O zwrot kosztów będą mogli ubiegać się wszyscy Ci, którzy zakupili dodatki DLC do firmy Valve.

Program Steam Refunds jest bardzo atrakcyjny dla graczy. Z pomocy w korzystaniu z tego rozwiązania możecie skorzystać na oficjalnej stronie platformy Steam.

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2015-06-02-steam-now-offers-game-refunds-for-any-reason-within-14-days]

[interaction id=”556ebbb261d08a2d4b85bc3b”]

Written By
More from Patryk

Battlefield 4: Wojna na Morzu – pierwsze screeny

DICE opublikowało nowe zdjęcia z dodatku Wojna na Morzu do gry Battlefield...
Read More