Steam Machine pokazano na targach CES 2014

Targi CES, rokrocznie odbywające się w Las Vegas, to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu branży elektronicznej rozrywki. W tym roku na targi przywieziono również Steam Machine – w trzynastu wersjach!

newell

Firma Valve, która od lat kojarzona jest z platformą Steam, jak również legendarną grą Half-Life, zgodnie z obietnicami przywiozła do Las Vegas aż trzynaście modeli Steam Machine. Gwoli ścisłości, mamy do czynienia z platformą, na pod zespołach znanych marek, dzięki której za pośrednictwem platformy Steam, będziemy mieli dostęp do szerokiej gamy gier wideo – oczywiści po wcześniejszym podłączeniu zestawu do telewizora HD. Valve bardzo poważnie podchodzi do swojego projektu. Firma już jakiś czas temu poinformowała, że zawarła umowy handlowe z najważniejszymi graczami rynku (Alienware i Gigabyte).

Na stoisku Valve można było spotkać twarz koncernu. Gabe Newell stwierdził, że firma skupia się na trzech elementach – konsoli Steam Machine, systemowi operacyjnemu Linux Steam OS, jak również nowatorskiemu kontrolerowi do gier. Co ciekawe, urządzenia, które pojawią się na rynku będą dostarczane przez wielu producentów, oczywiście na licencji Valve. Oczywistym jest, że producenci będą oferować różne modele przeznaczone dla różnych odbiorców – tanie, skonstruowane z typowych i dosyć tanich podzespołów zarówno procesorów Intel lub AMD oraz kart NVIDIA GeForce bądź też AMD Radeon, a inne bardzo drogie.

Główne pytanie brzmi: ile to wszystko będzie kosztować? Ceny zaczynać się będą od 499 dolarów za propozycję iBuyPower oraz za model CyberPowerPC. W ofercie znajdą się oczywiście droższe modele, z najmocniejszymi podzespołami, za które trzeba wyłożyć do 6 000 dolarów.Powyżej możecie przyjrzeć się prezentacji kontrolera Valve na targach w Las Vegas, jak również przejrzeć galerię zdjęć omawianych modeli Steam Machines.

s1

 

s2

 

s3

 

s4

 

s5

s7

 

s8

 

s9

Written By
More from konadmin

Pierwsze informacje na temat rozszerzenia do Assassin’s Creed IV

Poznaliśmy  szczegóły na temat rozszerzenia do Assassin’s Creed IV: Black Flag. Zwiastun, cena...
Read More