Star Wars wzorowane na serii Batman? EA szuka inspiracji w obozie Rocksteady!

Marka Star Wars jest aktualnie w posiadaniu koncernu Electronic Arts. Firma zamierza wskrzesić popularną markę i czerpać wzorce z produkcji Rocksteady, a więc serii Batman.

starwars_banner.png

 

Dyrektor generalny firmy Electronic Arts, niejaki Andrew Wilson, rozmawiał z dziennikarzami Fortune. Zdradził on w tym wywiadzie, iż firma zamierza wzorować się na dokonaniach studia Rocksteady, które osiągnęło wielki sukces z marką Batman: Arkham. Wilson stwierdził, że elektronicy są zachwyceni tym, co dokonano na podstawie marki o nietoperzu. EA pragnie oddać w ręce graczy produkt o podobnej charakterystyce, który będzie luźno nawiązywać do klimatu filmów, tym samym nie odcinając od nich kuponów. Cały zabieg ma na celu odświeżenie wizerunku marki i nadanie grą z tej serii otwartej, przyjaznej charakterystyki, która pozwoli twórcą na mnóstwo pomysłów pobocznych. Oto co Andrew Wilson powiedział w tej sprawie:

”To, co wytwórnia Warner Bros. zrobiła z Batmanem, to wzięcie głównych korzeni marki, przedstawienie jej wewnątrz Gotham City oraz dostarczenie interaktywnego doświadczenia, które miało bardzo silne połączenie z tym, co możesz zobaczyć w filmach albo przeczytać w komiksach. Przy tym jednak zachowując własną osobowość dzięki bardzo głębokiej i immersyjnej fabule.Podobnie myślimy o marce Star Wars. Nie zamierzamy tworzyć gier, które kopiują historie znane z filmów.”

Electronic Arts jest jedynym deweloperem, który dzierży w rękach prawa do marki Gwiezdnych Wojen. Umowa opiewa na dziesięć lat, a więc w tym okresie powinniśmy otrzymać kilka gier z tego uniwersum. W przeszłości sporo szumu narobiła zapowiedziana, i niedługo później anulowana, gra Star Wars 1313, której pierwszy trailer zrobił na społeczności graczy wielkie wrażenie. Projekt finalnie skasowano. Coś się jednak ruszyło w świecie Gwiezdnych Wojen – studio DICE pracuje nad grą Star Wars: Battlefront, a także tajemniczym projektem samego EA, który ma mieć miejsce w rozległym, otwartym świecie. 

Inspiracja elektroniców dokonaniami firmy Rocksteady jest całkiem pozytywnym przejawem zmian w serii. Ostatnie gry z serii o nietoperzu robią świetne wrażenie na recenzentach i samych graczach. Miejmy nadzieję, że za słowami pójdą również czyny. Branża potrzebuje topowej gry w świecie Star Wars od zaraz.

Written By
More from Patryk

Mass Effect 4 pojawi się na targach E3 2015?

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące gry Mass Effect 4 i...
Read More