Star Wars: Knights of the Old Republic – czy są szanse na odświeżoną wersję gry?

Star Wars: Knights of the Old Republic to gra RPG od zasłużonego studia BioWare. Jest to tytuł osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen, wydany tylko i wyłącznie na komputery osobiste w roku 2003.

xbox_360_banner

Marka Gwiezdnych Wojen ma w swojej bibliotece mnóstwo gier, w tym klasyczne dziś Star Wars: Knights Of The Old Republic. Gamingowy półświatek przypomniał sobie o tym legendarnym RPG, dzięki wypowiedzi Phila Spencera, wiceprezesa Microsoft Studios – dywizji giganta z Redmond odpowiedzialnej za produkcję gier. Jegomość stwierdził, że jest to jedna z jego ulubionych gier i z ochotą zagrałby w odświeżoną wersję.

Cała sprawa ma swoje korzenie na popularnym Tweeterze. Spencer na swoim oficjalnym profilu wdał się w dyskusję z jednym z fanów. Został zapytany o pięć ulubionych gier z gatunku RPG. Wymienił następujące tytuły: Ultima OnlineBard’s TaleMorrowindFalloutBaldur’s Gate i właśnie Star Wars: Knights Of The Old Republic. Rozmówcy jednak pociągnęli sympatycznego prezesa za język i dopytali o możliwość wydania odświeżonej wersji ostatniej gry na dzisiejsze platformy. Argumentując to przykładami nie tak dawno wydanych Fable Anniversary i Halo Anniversary. Prezes wyraził swoją aprobatę dla tego pomysłu, ale cała sprawa nie jest taka prosta, ponieważ prawa do marki Gwiezdnych Wojen posiada wytwórnia Disney’a.

Czy wspomniany ćwierkasz przyczyni się do powstania tak świetnej, odświeżonej edycji klasyka sprzed lat? Całkiem możliwe. Warto przypomnieć czym było wspomniane RPG. BioWare zaoferowało graczom komputerowym jedną z najlepszych gier gatunku. W przeciwieństwie do izometrycznego rzutu w 2D zastosowano w pełni trójwymiarowy silnik graficzny z poruszającą się kamerą. W grze prowadzimy drużynę bohaterów, których tworzymy wybierając spośród trzech różnych ras i sześciu klas postaci. Dodajmy do tego fakt, że całość przesiąknięta jest klimatem Gwiezdnych Wojen. W rozgrywce nie zabrakło oczywiście artefaktów, mieczy świetlnych, znanych osobistości i pojazdów mechanicznych. Dla fana twórczości Georga Lucasa jest to pozycja obowiązkowa – mimo upływu lat.

Written By
More from Patryk

Już dzisiaj startuje turniej Forza Motorsport 5

Już dzisiaj startuje turniej w grę wyścigową Forza Motorsport 5 na konsoli...
Read More