Star Wars Episode VIII w kinach w 2017 roku

Disney zbiera oskarową ekipę do prac nad kolejnymi częściami sagi Star Wars. Star Wars Episode VIII trafi do kin w roku 2017.

Star Wars to legenda kinematografii...i tyle!
Star Wars to legenda kinematografii…i tyle!

Dla wielu fanów seria prequeli Star Wars w postaci The Phantom Menance, Attack of the Clones oraz Revenge of the Siths nie była tym, czego oczekiwano. Choć Zemsta Sithów było świetnym filmem, to jednak Gwiezdne Wojny ze starych lat cieszą się większą popularnością wśród kinomaniaków. Disney zabiera się do roboty nad kolejnymi odsłonami serii – zapowiedziano dwa filmy, z czego jeden pojawi się na rynku już 2017 roku i będzie to ósma część głównej serii.

Na ostatnim zebraniu zarządu Disney’a, jego prezes, Bob Iger, wyjawił imponujące plany oraz ludzi, którzy będą odpowiadać za kolejne odsłony tej kultowej serii. Pierwszy z filmów ma nosić podtytuł Rogue One – w kinach od 16 grudnia 2016 roku. Aktualnie jednak niewiele wiadomo na temat tego projektu. Historia ma odwoływać się do filmu Star Wars: Imperium Kontratakuje. W produkcję filmu będą zaangażowani Felicity Jones, John Knoll oraz Chris Weitz.

Oczywiście nowa ekipa nie jest absolutnym gwarantem powodzenia filmu, ale specjaliści Disney’a nie dobieraliby ludzi do tworzenia takiej marki bez przeprowadzonej analizy.

Ostatnią ciekawostką jest gra Star Wars Battlefront, którą przygotowuje studio DICE. Tytuł ma pojawić się na rynku pod koniec 2015 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra najpewniej nie będzie bezpośrednio powiązana z nowymi filmami z serii Star Wars.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/star-wars-episode-8-and-standalone-film-rogue-one-/1100-6425888/]

StarWarsPoster

Written By
More from Patryk

Wideo – Dying Light, czyli apokalipsa nowej generacji?

Dying Light to jedna z najciekawszych gier o zombies aktualnie na rynku,...
Read More