Star Wars: Battlefront – studio DICE ma wolną rękę w pracach nad grą

Star Wars: Battlefront to najnowsza odsłona serii o tematyce Gwiezdnych Wojen. Tytuł ma pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One. Electronic Arts daje wolną rękę studiu DICE przy pracach nad znaną marką.

Star Wars: Battlefront stało się faktem. Wielki rozmach, grafika nowej generacji, oraz starcia na niebywałą skalę!
Star Wars: Battlefront stało się faktem. Wielki rozmach, grafika nowej generacji, oraz starcia na niebywałą skalę!

Szefostwo studia DICE otrzymało pełną dowolność podejmowania decyzji związanych z marką Star Wars. Aktualnie firma prowadzi pracę nad Star Wars: Battlefront. Tytuł ma pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One i komputerach osobistych.

Deweloper korzysta z silnika graficznego Frostbite 3.0, który został zastosowany w grach z serii Battlefield. Aktualnie trwają prace nad najnowszą odsłoną gier z serii Star Wars. Autorzy gry dostali swobodę twórczą, którą zapewnia im Electronic Arts. Najnowsza odsłona serii nie będzie więc niczym skrępowana, dzięki czemu rozgrywka może tylko zyskać. 

”To bardzo dobra umowa, pomiędzy EA i firmą DICE, ponieważ pracując nad marką innej firmy musisz być świadomy wyzwania. Jestem jednak przekonany o tym, że w tym przypadku wszystko pójdzie po naszej myśli, ponieważ ściśle współpracujemy. Nie będę wchodził w szczegóły, ale mogę powiedzieć, że jest to bardzo pozytywne podejście. Nie czujemy się w żaden sposób ograniczani. Nie mogę wyjawić szczegółów współpracy, ale wszyscy w studiu czujemy się świetnie.”

Star Wars: Battlefront było pokazane podczas tegorocznej imprezy branżowej E3. Tytuł nadal jest w fazie produkcji, ale autorzy planują wykrzesać z niego jak najwięcej. Możecie liczyć na bitwy zakrojone na wielką skalę. Znając tego producenta, wielkich maszyn, wybuchów oraz zniszczeń nie powinno zabraknąć. 

[dzięki – CVG]

Written By
More from Patryk

Deus Ex Human Revolution – amatorska ekranizacja gry otrzymała datę premiery

Deus Ex Human Revolution to gra studia Eidos Montreal wydana na PlayStation...
Read More