Star Wars Battlefront nie trafi na rynek wraz z siódmą odsłoną kinowej sagi

Pojawiły się informacje na temat gry Star Wars Battlefront. Tytuł jest w fazie produkcji, ale jego premiera nie będzie równa debiutowi kolejnej, kinowej odsłony tej serii.

Star Wars Battlefront to wielka szansa na to, aby seria Gwiezdnych Wojen wróciła do branży gier wideo z należytym hukiem!
Star Wars Battlefront to wielka szansa na to, aby seria Gwiezdnych Wojen wróciła do branży gier wideo z należytym hukiem!

Star Wars Battlefront już na targach elektronicznej rozrywki wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród graczy na całym świecie. Wielka produkcja firmy Electronic Arts powoli zmierza na platformy nowej generacji. Tytuł pojawi się na rynku, ale jak potwierdza kierownictwo amerykańskiego koncernu, premiera filmu J.J. Abramsa, a więc kolejnej odsłony cyklu Gwiezdnych Wojen, nie będzie miała wpływu na debiut gry wideo. 

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Patrick Soderlund, jeden z ważniejszych pracowników EA, który potwierdził, jakoby gra nawiązywała tematycznie do filmu, ale nie jest od niego uzależniona. Wspomniany siódmy epizod filmowej sagi trafi na rynek w grudniu 2015 roku.

”Pokazaliśmy wam dzisiaj fragmenty gry, więc sami zdążyliście zauważyć, że to, co aktualnie tworzymy, zakorzenione jest w starszym uniwersum Gwiezdnych Wojen, nie będąc ściśle powiązane z powstającymi właśnie filmami. Dzieje się tak, ponieważ chcemy tą grą uczcić historię Gwiezdnych Wojen.

Oczywiście, gra jest w pewnym stopniu związana z filmem, ale nie jest to jakiś szczególny poziom zależności. Na chwilę obecną chcielibyśmy wydać grę w terminie jak najbliższym premiery filmu, ale nie powiedziałbym, że jesteśmy przez to przywiązani do określonej daty.”

Star Wars: Battlefront było pokazane podczas tegorocznej imprezy branżowej E3. Tytuł nadal jest w fazie produkcji, ale autorzy planują wykrzesać z niego jak najwięcej. Możecie liczyć na bitwy zakrojone na wielką skalę. Znając tego producenta, wielkich maszyn, wybuchów oraz zniszczeń nie powinno zabraknąć.

Written By
More from Patryk

Dlaczego ludzie kupują PlayStation 4, a nie Xbox One?

Przeprowadzono kolejne badania mające na celu wykazanie przewagi PlayStation 4 nad konsolą...
Read More