Star Wars Battlefornt – twórcy nie wprowadzą przesadzonej destrukcji otoczenia do gry

Star Wars Battlefront to gra firmy DICE, która trafi na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Tytuł w założeniach ma być podobny do marki Battlefield, ale twórcy nie będą przesadzać z zniszczalnością otoczenia.

Star Wars: Battlefront stało się faktem. Wielki rozmach, grafika nowej generacji, oraz starcia na niebywałą skalę!
Star Wars: Battlefront stało się faktem. Wielki rozmach, grafika nowej generacji, oraz starcia na niebywałą skalę!

Studio DICE zdaje sobie sprawę, że wielu graczy będzie odruchowo porównywało Star Wars Battlefront z Battlefield 4. Tytuł pojawić ma się na rynku jeszcze w tym roku, ale producent odcina się od porównań do popularnego Battlefield 4.

Okazuje się, że DICE nie koncentruje się tak bardzo na zniszczalności otoczenia, jak w przypadku serii Battlefield. Star Wars Battlefront to zupełnie inna gra, choć gra będzie miał wpływ na wygląd otaczającego go środowiska gry.

Na ten temat zdecydował się wypowiedzieć Patrick Bach, menedżer studia DICE, którego zdaniem trzeba koncentrować się na niesamowitym klimacie Star Wars, a mniej na zniszczalności otoczenia.

Star Wars Battlefront.
Star Wars Battlefront.

Star Wars jako własność intelektualna kształtują to, co aktualnie robimy. Nie będziemy więc tworzyć daleko posuniętej destrukcji otoczenia tylko dlatego, że mamy takie możliwości. Tu bardziej chodzi o to, co trzeba zrobić i czego oczekuje się od gier spod znaku Battlefielda i Battlefronta.” Patrick Bach, menedżer generalny studia DICE.

DICE chce tworzyć destrukcję otoczenia tak, aby była w miarę autentyczna dla konkretnej marki. Gry z serii Battlefield cechuje niesamowity rozmach pola bitwy, bowiem tak zostały zaprojektowane, w przypadku Star Wars liczy się kultowy klimat i stylistyka.

Star Wars Battlefront pojawi się w listopadzie na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

[dzięki – http://www.engadget.com/2015/04/17/star-wars-battlefront-preview-interview/]

star wars battlefront screeny (5)

Written By
More from Patryk

Specjalna edycja gry Batman: Arkham Knight

Przygotowano znakomitą edycję gry wraz z gadżetami dla wszystkich zainteresowanych grą Batman:...
Read More