Średniowieczne rpg na silniku CryEngine? Dlaczego nie!

Kingdom Come: Deliverance jest projektem czeskiego studia Warhorse Studios, które pracowało wcześniej nad grami takimi jak Mafia II i rewelacyjnym Operation Flashpoint. Gra rezprezentuje gatunek rpg, ale osadzona została w epoce Średniowiecza.

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

Gry z gatunku role play game, zazwyczaj są kojarzone z mnóstwem fantastyki, goblinów, walki ludzi z orkami, fruwającymi po niebie smokami najeżdżającymi pobliskie wioski. Od lat jesteśmy karmieni fantasy, przeplatanym z elementami epoki Średniowiecza. Gry tego typu są zazwyczaj udane, weźmy pod uwagę serię Gothic, Dark Souls czy rewelacyjną serię The Elder Scrolls. Nie są to jednak projekty, które bezpośrednio nawiązują do epoki średniowiecznych królestw i królów. Tym razem może się to zmienić, a to za sprawą Kingdom Come: Deliverance, które odcina się od oklepanych motywów znanych z gier fantasy, na rzecz oddania autentycznych realiów średniowiecznego świata. Czeskie producent Warhorse Studios nie owija w bawełnę, ale prezentuje konkretne fragmenty rozgrywki, które mogą przyczynić się do opadu szczęki nie jednego fanatyka doznań audiowizualnych. W grze zastosowano potężne narzędzie, CryEngine, który świetnie radzi sobie z generowaniem ogromnych połaci terenu. Swój projekt twórcy określają jako „realistyczną grę RPG w otwartym, średniowiecznym świecie z perspektywy pierwszej osoby”. W tej grze odchodzimy od utrapionych przez graczy goblinów, orków, a ostatnimi czasy nawet smoków, na rzecz autentycznych starć, zakutych w zbroje płytowe rycerzy.

Na poniższym materiale wideo, dość długim i ciekawym warto odnotować, przedstawiana jest charakterystyka Kingdom Come: Deliverance. Gra próbuje nas przekonać, i bardzo dobrze jej to wychodzi, że jest absolutną nowością i alternatywą na rynku. W tych klimatach dawno już się nie ”grzebaliśmy”, a czeka na nas wiele ciekawych rozwiązań – bitwy o twierdze, zamki, otwarte starcia na wielkich polanach, walka na koniu, zaawansowany system walki bronią białą…dodajmy do tego jeszcze mnóstwo questów i zadań pobocznych. Czekamy na więcej informacji, materiał do wglądu poniżej.

Written By
More from konadmin

Colin McRae: Dirt 2

Colin McRae: Dirt 2 jest kolejnym dzieckiem pamiętającej 1998 rok serii symulatorów wyścigowych...
Read More