Square Enix wypowiada się na temat systemu walki w Final Fantasy XV

Final Fantasy XV to kolejna odsłona znanej i cenionej w kręgach graczy gry z gatunku jRPG. Firma Square Enix zamierza ją wydać na PlayStation 4, a w sieci pojawiły się kolejne informacje na ten temat.

square-enix-banner
Firma Square Enix ma trudny orzech do zgryzienia. Czy Final Fantasy XV, czyli pierwsza next genowa część serii, zawojuje rynek?

Firma Square Enix pracuje w powolnym tempie nad grą Final Fantasy XV, która ma trafić tak na PlayStation 4 jak również Xbox One. W sieci panuje kompletna cisza na temat ”pietnastki”, ale na oficjalnej stronie producenta zamieszczono bardzo ciekawe wpisy dotyczące samej rozgrywki. Autorzy gry starają się wyjaśnić, czym charakteryzować się będą starcia. Jak od pewnego czasu wiadomo, piętnasta odsłona serii zmienia kompletnie charakter i porzuca schemat turowych walk, na rzecz RPG akcji. Co ciekawe, twórcy gry przyznają, że moc obliczeniowa nowych platform jest wstanie wynieść walki na inny poziom, co przekłada się na korzystanie z całego otoczenia podczas walki. Oto opis systemu walki zamieszczony na oficjalnej stronie:

“W FFXV występuje system walki niespotykany wcześniej w serii. Dzięki wykorzystaniu mocy konsol nowej generacj,i bohaterowie mogą poruszać się swobodnie po całym ekranie. Dodatkowo system bitewny jest teraz bardziej zaawansowany, pozwalając na podmienianie zawodników w bardziej strategicznym ujęciu”.

Przez wiele lat produkcja tej gry stała w miejscu. Po dość mieszanych recenzjach jakie zebrało Final Fantasy XIII: Lightning Returns, wydawca postanowił odświeżyć wizerunek serii i rzuca wszystkie siły w ten projekt. Gra zmienia swoją stylistykę, i ze standardowego, klasycznego jRPG przechodzi w dynamiczną grę akcji, z elementami rozwoju bohatera, dzięki czemu będziemy świadkami wspaniałych starć. Bohater potrafi również błyskawicznie teleportować się na krótkich dystansach, zaskakując przeciwników i uzyskując dostęp do normalnie niedostępnych miejsc. 

Written By
More from Patryk

Deep Down – brak kobiecych bohaterek i trzy style walki?

Capcom podzielił się z nami nowymi informacjami na temat Deep Down. Jest...
Read More