Square Enix wypowiada się na temat Final Fantasy XV, czego powinniśmy spodziewać się po tym tytule?

Final Fantasy XV to kolejna już odsłona legendarnego cyklu gier z gatunku jRPG. Tytuł ten łączy w sobie elementy fantasy i science- fiction. Natomiast projekty lokacji i postaci inspirowane są rzeczywistością, która nas otacza. Fani cyklu zapewne doskonale wiedzą o co chodzi.

Za serię Final Fantasy odpowiedzialna jest firma Square Enix.

Jak się okazuje, włodarze Square Enix wiążą ogromne plany i nadzieje z nadchodzącym projektem, który aspiruje do jednego z najefektowniejszych, i najładniejszych, uderzeń na nowej generacji konsol. W raporcie wypowiedział się współproducent projektu, niejaki Hajime Tabata, który dość wylewnie wyjawił swoje plany wobec Final Fantasy XV. Według niego, piętnasta odsłona serii ma szansę na ogromny sukces komercyjny, artystyczny i promocyjny. Cała firma pracuje nad tym, aby gra osiągnęła najwyższe noty w historii, sprzedała się w największym nakładzie i zatrzęsła fundamentami gatunku jRPG.

“To wielka przyjemność móc się wypowiedzieć przed naszymi akcjonariuszami. Nazywam się Hajime Tabata i jestem współproducentem Final Fantasy XV. Celem mojego projektu jest osiągnięcie wysokich ocen w mediach, dotarcie do jak największej ilości klientów i zdobycie szacunku w oczach graczy. Mając takie cele na uwadze, liczę na Wasze nieprzerwane wsparcie. Jako projektant, chciałbym tworzyć nowe marki dla fanów.

Chcę tworzyć gry, które pozwolą mi bawić się nimi nawet gdy będę starszy, Jako producent, chciałbym również, aby moje studio było elastyczne, otwarte na nowe rozwiązania, przyjazne klientowi. Tylko w taki sposób, jako Square Enix, jesteśmy w stanie pchnąć tę branże do przodu.”

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wszystkie słowa pana Tabaty okażą się prawdziwe. Zapewne o to, że najnowsza odsłona Final Fantasy będzie trzymała poziom nie powinniśmy się martwić, ponieważ jest to, można by powiedzieć, sztandarowa marka Square Enix i na pewno firma postara się o to, aby zarówno fani serii, jak i nowi gracze doskonale odnaleźli się w tej produkcji.

Final Fantasy XV to kolejna odsłona znanej serii gier z gatunku jRPG. Najnowsza odsłona cyklu trafi na PlayStation 4 oraz na Xboksa One. Premiera zaplanowana jest na listopad tego roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Porównanie Destiny w wersji na PlayStation 4 i Xbox One

Destiny zadebiutowało na rynku we wtorek, ale w sieci pojawiło się już...
Read More