Square Enix szykuje nowe gry wideo, w tym rasowe jRPG

Square Enix przygotowuje nową markę z gatunku jRPG, którą zapowie już wkrótce. Tytuł ma zadebiutować, jako niespodzianka, jeszcze w tym roku fiskalnym.

Square Enix odpowiedzialne jest za najlepsze jRPGi w historii, między innymi serię Final Fantasy oraz Kingdom Hearts.
Square Enix odpowiedzialne jest za najlepsze jRPGi w historii, między innymi serię Final Fantasy oraz Kingdom Hearts.

Prezes firmy Square Enix, Yosuke Matsuda, potwierdził nową markę, nad którą pracuje jego studio. Gra ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku rozliczeniowym, a więc do końca marca 2016. Tajemnicza marka ma być potwierdzeniem talentu oraz rozmachu, z jakim produkowane są gry w siedzibie Square Enix.

Na rok fiskalny 2015 zaplanowaliśmy znaczącą liczbę premier dużych gier AAA, zarówno z naszych zachodnich studiów jak i japońskich. Począwszy od Final Fantasy XV zaczniemy informować o japońskich grach RPG. Będziemy mieli także pewną interesującą niespodziankę. Mówię teraz o jRPG-u dla konsol stacjonarnych. ” – Yosuke Matsuda, Square Enix.

Warto również pamiętać, że Square Enix pracuje aktualnie nad sporą liczbą tytułów. Przede wszystkim mowa tutaj o Final Fantasy XV, ale również Kingdom Heart III. Ponadto, w roli wydawcy, studio trzyma pieczę nad takimi projektami jak nowy Hitman, Deus Ex oraz Rise of the Tomb Raider.

Dzieje się w Square Enix. Firmie zależy na wysokiej jakości grach i to jeszcze w tym roku. Ciekawi mnie fakt nowej marki, która ma pojawić się na konsolach stacjonarnych – najpewniej na PlayStation 4 oraz Xbox One. Warto trzymać kciuki, bowiem gry Square Enix są zawsze ambitne i ”inne” niż wszystkie produkcje RPG.

[dzięki – http://www.videogamer.com/news/square_enix_ceo_teases_surprise_new_console_jrpg_charged_for_e3.html]

square enix game

Written By
More from Patryk

Wyprzedaż Xbox 360 Ultimate Game Sale – dzień 3

Kolejny dzień, kolejne obniżki cen gier na konsolę Xbox 360 w ramach...
Read More