Sprzedaż PlayStation Vita rośnie

PS-Vita-1

Sony podzieliło się ze światem elektronicznej rozrywki ciekawą wiadomością. Otóż PlayStation Vita rośnie w siłę i sprzedaje się nad wyraz dobrze, a gracze otrzymują kolejne produkcje.

ps_vita_premiera_2

PlayStation Vita przeżywa swoją drugą premierę, ze względu na wzrost zainteresowania omawianym sprzętem. Branżowy magazyn MCV przedstawił oficjalne liczby, wprost z księgowości koncernu Sony. Z obliczeń wynika, iż od momentu pojawienia się na rynku PlayStation 4, a dokładniej w pierwszym tygodniu od tego momentu, sprzedaż przenośnej konsoli wzrosła o 65%, aby w kolejnych siedmiu dniach znowu o 65%. Liczby te mogą robić wrażenie, ze względu na fakt kompletnie nie udanego startu handhelda w zeszłym roku. Vita przeżywała okres posuchy, który musiał przełożyć się na niskie słupki sprzedażowe i brak zainteresowania klientów.

Dziś jest inaczej, bo na PlayStation Vita wychodzi coraz więcej ciekawych produkcji, jak chociażby wysoko oceniane Tearaway od twórców LittleBigPlanet. Wyników tych warto upatrywać w ciekawej akcji promocyjnej, a nawet spotach reklamowych, które starają się nas przekonać, że Vita jest konsolą dla fanów gier platformowych. Z drugiej strony zapowiedzi takich gier jak Moto GP Compact, nowej odsłony Dragon Ball Z, epickiego Final Fantasy X-2 HD, czy wielu pomniejszych produkcji tylko przyciąga wygłodniałych klientów. Dodajmy do tego fakt, tak zwanych, ”bundle-packów” z PlayStation 4, które już niebawem wejdą na nasz rynek. Krystalizuje się więc ogrom pracy włożony w to, aby słupki rzeczywiście urosły do góry – mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z wyboru PlayStation Vita?

Written By
More from konadmin

Data premiery oraz szczegóły dotyczące Nightmare Undead

Rockstar Games po wypuszczeniu na światło dzienne niewielkich informacji na temat rozszerzenia...
Read More