Sprzedano 12 milionów kopii Minecraft: Xbox 360 Edition

Takiego osiągnięcia nie powstydziłyby się największe marki. Minecraft w wersji na Xboxa 360 osiągnął coś wielkiego. Nikt się tego nie spodziewał, ani twórcy, ani zapewne gracze, którzy paradoksalnie się do tego przyczynili.

Sami twórcy przyznają, że to wspaniałe osiągnięcie. Mówią, że gdy po raz pierwszy planowali wydanie gry na Xboxa 360, liczyli na sprzedanie miliona kopii i uznali by to za sukces. Podkreślają także, że nigdy nie przypuszczali, że sprzedadzą aż dwanaście milionów sztuk. Porównując sprzedaż na różnych platformach wersja na Xboxa 360 jest na drugim miejscu. Na pierwszym króluje PC z 14, 7 mln kopii, na trzecim są urządzenia mobilne, na które sprzedano 10 mln kopii, a na ostatnim PlayStation 3 z tylko jednym milionem. Należy również wspomnieć, że wersje na konsole nowej generacji są w drodze.

Minecraft to stworzona przez studio Mojang AB gra niezależna, wydana pierwotnie wyłącznie na komputery osobiste. Podczas rozgrywki kierujemy postacią, która w świecie zbudowanym z bloków może dowolnie kształtować otoczenie. Twórcy przewidzieli dwa warianty rozgrywki: klasyczny i survivalowy, a także możliwość gry z przyjaciółmi. Gra nie ogranicza w żaden sposób gracza, ponieważ w Minecrafcie można robić dosłownie wszystko.

More from Mikołaj Ciesielski

Mortal Kombat X- data premiery oraz Goro!

Mortal Kombat X to kolejna odsłona znanej i lubianej serii bijatyk. Za...
Read More