Sprawdźcie trailer Left Behind, pierwszego rozszerzenia do The Last of Us

The Last of Us jest jedną z najlepszych gier w jakie ostatnimi czasy grałem. Głęboka historia, dynamiczny scenariusz, ciekawa rozgrywka i para głównych bohaterów. Projekt Naughty Dog wstrząsnął branżą w ubiegłym roku, a twórcy przyszykowali pierwsze DLC, pod tytułem Left Behind.

copy-the-last-of-us-banner

Left Behind to dodatek fabularny do The Last of Us. Ukazano w nim wydarzenia poprzedzające akcję pierwowzoru. Główną bohaterką jest tym razem Ellie, a jej towarzyszką Riley. Obie dziewczynki trafiają do szkoły wojskowej, na terenie kwarantanny, do której to uczęszczają. Świat jest pogrążony w chaosie, a ludzie starają się na jego gruzach budować pierwsze przyczółki i cywilizację. Pewnego dnia w tym miejscu zaczynają się dziać straszne rzeczy, funkcjonariusze nie są wstanie zapanować nad zarażonymi, którzy wdarli się na teren kompleksu. Obie dziewczynki muszą poradzić sobie na polu bitwy, tym samym uniknąć kontaktu z zarażonymi. Podobnie jak w The Last of Us, bohaterki są od siebie uzależnione, a scenariusz stara się nakreślić mocną więź między nimi. Mamy tutaj oczywiście do czynienia z rozgrywką na podobnych zasadach jak ta w pierwowzorze. Otwarte starcie z zarażonymi nie ma sensu, dziewczynki będą musiały się skradać, ukrywać i przemykać przed wrogami, korzystając z elementów otoczenia.

Poziom technologiczny również nie ulega zmianie. Twórcy nadmieniają, że trzeba się liczyć z innym troszkę zmienionym podejściem do rozgrywki – zamiast dorosłego faceta jakim był Joel, kierujemy tutaj poczynaniami młodej dziewczynki. Left Behind jest pierwszym, oficjalnym rozszerzeniem do The Last of Us i będzie dostępne już na początku maja. 

Written By
More from konadmin

Ryczące silniki i piękne wozy czyli Gran Turismo 6 na PS3!

No muszę Wam powiedzieć, że wczorajszy dzień był wspaniały! Piękna pogoda, grzejące...
Read More