Sprawdźcie najnowszy zwiastun DLC do Outlasta

OUTLAST TO SURVIVAL HORROR, KTÓRY ZADEBIUTOWAŁ WE WRZEŚNIU ZESZŁEGO ROKU NA KOMPUTERACH OSOBISTYCH, A OD LUTEGO TEGO ROKU STRASZY POSIADACZY NAJNOWSZEJ KONSOLI SONY.

Outlast potrafił przestraszyć nawet najtwardszych graczy. Twórcy zapowiadają, że dodatek ma być jeszcze straszniejszy.

Premiera już 6 maja, czyli za niecały tydzień. Z tej okazji twórcy postanowili opublikować zwiastun dodatku, który nosi podtytuł Whistleblower. Akcja przedstawiona w DLC będzie rozgrywać się przed wydarzeniami, które zostały przedstawione w podstawowej wersji gry. Być może dzięki temu dowiemy się więcej o placówce, którą zwiedzaliśmy jako dziennikarz Miles Upshur.

Outlast to pierwszoosobowy survival horror, który jest debiutanckim dziełem studia Red Barrels. Gra łączy w sobie także elementy przygodówki i gry akcji. Podczas rozgrywki wcielamy się w młodego dziennikarza, który musi uciec z opanowanego przez psychopatów szpitalu psychiatrycznego. Naszym zadaniem nie jest walka, lecz przetrwanie, a żeby przeżyć nie raz jesteśmy zmuszeni do ucieczki lub do ukrycia się przed niebezpieczeństwem. Twórcy Outlasta czerpią inspiracje z powieści angielskiego pisarza Clive’a Barkera oraz z jednego z typów horroru zwanego gore, czyli pełno brutalności, krwi, odciętych lub odrąbanych kończyn i okaleczonych w różny sposób ciał. Wszystko potęguje grafika, która utrzymana jest w ciemnej, mrocznej tonacji. Dzięki liniowości rozgrywki, gracz nie zbłądzi. Nie jest to jednak wadą produktu, a zaletą, ponieważ gra cały czas jest dynamiczna i nie ma czasu na odpoczynek, czy na nudę.

More from Mikołaj Ciesielski

Destiny z możliwością przeniesienia kopii na ósmą generację

Destiny to pierwszoosobowa strzelanina akcji utrzymana w klimatach science- fiction, za którą...
Read More