Sprawdźcie najnowszy zwiastun DLC do Outlasta

OUTLAST TO SURVIVAL HORROR, KTÓRY ZADEBIUTOWAŁ WE WRZEŚNIU ZESZŁEGO ROKU NA KOMPUTERACH OSOBISTYCH, A OD LUTEGO TEGO ROKU STRASZY POSIADACZY NAJNOWSZEJ KONSOLI SONY.

Outlast potrafił przestraszyć nawet najtwardszych graczy. Twórcy zapowiadają, że dodatek ma być jeszcze straszniejszy.

Premiera już 6 maja, czyli za niecały tydzień. Z tej okazji twórcy postanowili opublikować zwiastun dodatku, który nosi podtytuł Whistleblower. Akcja przedstawiona w DLC będzie rozgrywać się przed wydarzeniami, które zostały przedstawione w podstawowej wersji gry. Być może dzięki temu dowiemy się więcej o placówce, którą zwiedzaliśmy jako dziennikarz Miles Upshur.

Outlast to pierwszoosobowy survival horror, który jest debiutanckim dziełem studia Red Barrels. Gra łączy w sobie także elementy przygodówki i gry akcji. Podczas rozgrywki wcielamy się w młodego dziennikarza, który musi uciec z opanowanego przez psychopatów szpitalu psychiatrycznego. Naszym zadaniem nie jest walka, lecz przetrwanie, a żeby przeżyć nie raz jesteśmy zmuszeni do ucieczki lub do ukrycia się przed niebezpieczeństwem. Twórcy Outlasta czerpią inspiracje z powieści angielskiego pisarza Clive’a Barkera oraz z jednego z typów horroru zwanego gore, czyli pełno brutalności, krwi, odciętych lub odrąbanych kończyn i okaleczonych w różny sposób ciał. Wszystko potęguje grafika, która utrzymana jest w ciemnej, mrocznej tonacji. Dzięki liniowości rozgrywki, gracz nie zbłądzi. Nie jest to jednak wadą produktu, a zaletą, ponieważ gra cały czas jest dynamiczna i nie ma czasu na odpoczynek, czy na nudę.

More from Mikołaj Ciesielski

Trailer Quantum Break, tytułu ekskluzywnego na Xbox One.

Quantum Break to widowiskowa gra akcji, za którą odpowiedzialne jest fińskie studio...
Read More