Spokojnie, CD Projekt RED nie jest na sprzedaż

Plotki o przejęciu CD Projekt RED przez koncern Electronic Arts możemy sobie włożyć pomiędzy bajki. Przedstawiciele CD Projekt RED zdecydowali się ustosunkować do wczorajszych, gorących nowinek.

Gorące informacje o przejęciu CD Projekt RED przez amerykańskie Electronic Arts pojawiły się w internecie wczoraj, ale tak szybko, jak się pojawiły, zostały zdementowane przez twórców przygód Geralta. Najpierw wypowiedział się Marcin Momot z CD Projekt RED na Twitterze. Zaprzeczył on tym gorącym spekulacjom, jednocześnie podkreślając, że w firmie nawet nie rozmawia się o takich sprawach. Podobne zdanie na ten temat ma sam Marcin Iwiński, współzałożyciel studia, który w taki oto sposób komentuje całą sytuację:

“W imieniu swoim i całego zarządu oznajmiam: nie, nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD Projekt Red ani GOGa. A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy”.

Przecieki o przejęciu polskiej firmy przez Electronic Arts od samego początku wydawały się mało prawdopodobne, choć trzeba przyznać, że jak się nad tym głębiej zastanowić, to CD Projekt RED mogłoby liczyć na lepszy marketing oraz wyższy budżet dla swoich przyszłych gier przy wsparciu Electronic Arts. Amerykański wydawca ma wielkie wpływy oraz pieniądze i technologię, która mogłaby uczynić z gier CD Projekt RED jeszcze lepsze produkty.

Na ten moment cała historia wydaje się jasna i klarowna. Rozmów na temat przejęcia rodzimego studia nigdy nie było, ale co przyniesie przyszłość, to się okaże. Miejmy jednak nadzieję, że twórcom uda się ukończyć dobrze zapowiadające się Cyberpunk 2077 i w końcu pokazać ten tytuł, bo wiele o nim nie wiemy.

[interaction id=”55f6f74ecfb503701d3e13d5″]

Written By
More from Patryk

Można już składać zamówienia przedpremierowe na RIDE na CDP.pl

RIDE w naszym kraju będzie dystrybuowane przez sklep CDP.pl. Właśnie od dnia...
Read More