Spada liczba subskrypcji gry World of Warcraft

World of Warcraft to typowa kobyła MMORPG, ale od pewnego czasu następuje odpływa grających w ten tytuł. Dziś dowiadujemy się, że ponownie spadła ilość subskrybentów.

Firma Activision zdecydowała się opublikować raport finansowy za ostatni kwartał fiskalny. Dowiedzieliśmy się między innymi, że liczba subskrypcji World of Warcraft ”spadła” do 5,2 miliona.

Co ciekawe, tak ”niski” poziom zainteresowania zanotowano ostatnio aż dziesięć lat temu, przed premierą pierwszego dodatku o nazwie ”Burning Crusade”.

Tylko w marcu tego roku ilość subskrypcji wynosiła około 7,1 miliona, a więc spadek jest stosunkowo wysoki. Przez okres trzech miesięcy z grania zrezygnowało 1,5 miliona graczy. Dużo to, czy mało, sami oceńcie.

Oczywiście firma Activision zapowiada, że zainteresowanie tą ”wiekową” grą może wrócić w momencie premiery filmu oraz najnowszego dodatku, który ma zostać zaprezentowany w czwartek na gamescom 2015.

Na koniec warto przytoczyć informacje dotyczące innych gier tej firmy. Diablo 3 sprzedało się w ilości 30 milionów egzemplarzy na całym świecie, a w Destiny, Heroes of the Storm oraz Hearthstone gra już ponad 70 milionów graczy.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/08/05/world-of-warcraft-subs-down-1-5m-ahead-of-expansion-annouce/]

 

[interaction id=”556314e5481c375857c27dd3″]

Written By
More from Patryk

Uczta dla fanów Tolkiena – pierwsze materiały z Shadow of Mordor

Warner Bros. opublikowało pierwsze materiały video rozgrywki z Middle-earth: Shadow of Mordor....
Read More