Sony zwalnia sporo osób ze studia Evolution odpowiedzialnego za Driveclub

W sieci pojawiły się sensacyjne informacje o zwolnieniach w studiu Evolution odpowiedzialnym za grę Driveclub na PlayStation 4.

Driveclub to absolutnie jedna z najlepszych i najładniejszych gier wyścigowych na rynku.
Driveclub to absolutnie jedna z najlepszych i najładniejszych gier wyścigowych na rynku.

Koncern Sony zdecydował się przeprowadzić restrukturyzację zatrudnionych w firmie Evolution Studios. Serwis Eurogamer dowiedział się, że w studiu straci pracę aż 55 projektantów. Jest to proces suzkania oszczędności ze strony japońskiego koncernu, ale również mówi się o słabym starcie gry w październiku zeszłego roku (problemy z serwerami).

Większość osób pracowała w studiu na etacie, ale wielu z nich również pozostanie na zasadzie kontraktu, po upływie którego współpraca z nimi zostanie również zakończona. Grupka pozostałych osób ma odpowiadać bezpośrednio za ciągłe wspieranie gry Driveclub nową zawartością.

Sony nie podaje oficjalnych powodów tak dużej restrukturyzacji, ale japoński koncern chce uratować studio i pozostawić na stanowiskach pracy trzon ekipy Evolution Studios. Pracownicy nadal zmagają się z przygotowywaniem edycji PlayStation Plus gry, choć w tym przypadku nadal wiemy bardzo niewiele na ten temat. Edycja bezpłatna (częściowo) miała być wielkim wydarzeniem Sony, ale w ostatecznym rozrachunku plany spełzły na niczym.

Driveclub pojawiło się na rynku w październiku zeszłego roku. Tytuł zaliczył spory poślizg, bowiem miał trafić do sprzedaży wraz z debiutem konsoli PlayStation 4. Tak długi okres z pewnością wpłynął na koszty ponoszone przez Sony na rzecz utrzymania studia. Evolution od dłuższego czasu jednak radzą sobie całkiem nieźle i udostępniają kolejne dodatki do Driveclub.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/03/23/sony-axes-55-staff-from-driveclub-studio-evolution/]

Driveclub wygląda wybitnie - bez dwóch zdań!
Driveclub wygląda wybitnie – bez dwóch zdań!
Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

Nowa oferta Deals with Gold a w niej między innymi Call of Duty: Advanced Warfare Gold Edition

Firma Microsoft poinformowała właśnie o nowej ofercie Deals with Gold, która obowiązuje....
Read More