Sony zmieni nazwę NGP na PS Vita?

PS-Vita-small
PS-Vita-small

Nowa konsolka najprawdopodobniej zostanie nazwana Playstation Vita.

Z kilku niezależnych źródeł wynika, że Sony ostatecznie zrezygnuje z nazwy Next Generation Portable dla następczyni PSP. Nowa konsolka najprawdopodobniej zostanie nazwana Playstation Vita. Wszystko wyjaśni się zapewne podczas oficjalnej konferencji Sony na targach E3 w Los Angeles (7 czerwca).

Już 20 kwietnia, poprzez serwis NetNames, zarejestrowane zostały domeny „playstationvita.com” i „psvita.com”. Kilka dni temu na blogu Mega Rock pojawiły się zdjęcia materiałów graficznych, które rzekomo przygotowało Sony na targi E3. Według Hugo Miramontesa (właściciela bloga), fotki przedstawiają autentyczne materiały promocyjne nowej konsoli. Co ciekawe, następnego dnia Miramontes zamknął swego bloga, umieszczając przed tym wpis, w którym stwierdził: „To jedna z najgłupszych rzeczy, które zrobiłem w życiu. Nie wiem, co sobie myślałem. Przepraszam. Naprawdę”. Można jedynie przypuszczać, że doszło w tym przypadku do reakcji ze strony prawników Sony lub też cała ta sprawa z przeciekami jest sterowana przez marketingowców tokijskiej firmy i ma na celu wywołanie większego rozgłosu wokół NGP/PS Vita.

PS-Vita-2

Warto wspomnieć, że już kilka tygodni temu w sieci pojawiły się plotki, według których nazwa NGP zostanie zmieniona na Veta. W świetle ostatnich pogłosek, bardziej prawdopodobna wydaje się jednak nazwa PS Vita. Samo słówko „vita” oznacza po łacinie „życie”, więc naturalnie prezentuje się korzystniej niż Veta lub NGP. Sprawdzenia wszystkich tych plotek możemy spodziewać się na konferencji Sony 7 czerwca (podczas E3), na której japońska firma ma przedstawić więcej informacji na temat następczyni PSP. Sony planuje na swej stronie przeprowadzić z tego wydarzenia pełną transmisję online.

M.P.

Written By
More from konadmin

Arkham City bez pojazdów

Zapomnijmy o Batmobilu czy innych pojazdach Batmana w Arkham City.
Read More
PS-Vita-small

Nowa konsolka najprawdopodobniej zostanie nazwana Playstation Vita.

" />