Sony zdecydowało się obniżyć cenę PlayStation 4

Firma Sony zdecydowała się na obniżkę ceny konsoli PlayStation 4. Na terenie Wielkiej Brytanii sieci sklepów zrównały cenę konsoli z konkurencją w postaci Xbox One.

Konsola PlayStation 4 jest w stanie bez większych problemów generować grafikę w rozdzielczości 1080p oraz 60 FPSach.
Konsola PlayStation 4 jest w stanie bez większych problemów generować grafikę w rozdzielczości 1080p oraz 60 FPSach.

Na terenie Wielkiej Brytanii ceny PlayStation 4 zostały zrównane z poziomem cenowym konsoli Xbox One. Koncern Microsoft nie tak dawno informował graczy o nowej cenie sprzętu (bez Kinecta) ustalonej na 329 funtów. Japończycy również postanowili zawalczyć o klienta tnąc cenę własnej konsoli.

Wiele sieci sklepów, w tym GameStop, Amazon oraz HMV ustanowiły nowe ceny PlayStation 4. Generalnie mowa tutaj o przybliżonej kwocie 329, 99 funta brytyjskiego za konsolę. Dla przykładu: sklep Game wystosował ofertę w postaci konsoli PlayStation 4 z grami FIFA 15 oraz The Last of Us Remastered za 349, 99 funta. To świetna oferta na start, jak sądzicie?

Oczywiście walka cenowa to na rynku gier wideo nie pierwszyzna. Oba koncerny starają się skutecznie zainteresować swoją ofertą graczy. Jak widać, cena odgrywa tutaj kluczową rolę, ale również ciekawe oferty sklepów, które łączą konsole z grami działają pozytywnie na sprzedaż. Sony aktualnie jest liderem rynku, ale agresywna polityka cenowa oraz marketingowa Microsoftu zmusza ich do działania.

Jaką konsolę nowej generacji wybraliście, a może nadal jesteście niezdecydowani?

[dzięki – http://www.pushsquare.com/news/2014/09/ps4_responds_to_xbox_one_uk_price_drop_with_retailer_promos]

The Last of Us w zestawie z PlayStation 4.
The Last of Us w zestawie z PlayStation 4.

 

Written By
More from Patryk

Ujawniono intro do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED ujawnili scenkę wprowadzającą gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Intro...
Read More